درخواست بازنشستگان از رئیس جمهور

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران گفت: درخواست ما از رئیس جمهور این است که قبل از مهلت تعیین شده نسبت به اصلاح مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح این سازمان اقدام شود.

به گزارش آتیه‌آنلاین و به نقل از خبرگزاری مهر، علی دهقان کیا در خصوص نظر کمیسیون تطبیق قوانین مجلس در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح تأمین اجتماعی گفت: تا کنون روند کار اینگونه بوده که هر آنچه در کمیسیون تطبیق قوانین مجلس تصمیم گیری می‌شود دولت نسبت به اصلاح و اجرای آن اقدام می‌کند.

وی افزود: تصمیم نهایی را حقوقدانان در کمیسیون تطبیق مجلس گرفته اند و بر این اساس به منظور اصلاح قانون مورد نظر به هیئت دولت یک هفته تا ده روز فرصت داده می‌شود و دولت نمی‌تواند نظر دیگری در این خصوص ارائه کند.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان تهران تاکید کرد: تاکنون قوانین دیگری نیز بوده که در کمیسیون تطبیق قوانین مجلس به نفع سازمان تأمین اجتماعی اصلاح شده است که یکی از آنها پرداخت ۸۹ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تأمین اجتماعی بوده که دولت عنوان کرده بود بر اساس قانون امکان پرداخت به صورت تهاتر وجود ندارد اما کمیسیون تطبیق مجلس این موضوع را رد و به نفع سازمان تأمین اجتماعی اصلاح آن انجام شد.

دهقان کیا ادامه داد: طبق روال قانونی تا پایان هفته دیگر قانون اصلاح حقوق بازنشستگان سایر سطوح تأمین اجتماعی باید در دولت تصویب و براساس آن به جای ۱۰ درصد، مستمری‌های سایر سطوح بازنشستگان ۳۸ درصد همراه با ۵۱۵ هزار تومان افزایش پیدا کند.

وی تاکید کرد: بازنشستگان مابه التفاوت حقوق خرداد ماه خود را بر اساس افزایش ۱۰ درصدی دریافت کرده اند اما با اجرایی شدن این اصلاحیه از ماه آینده حقوق بازنشستگان همراه با مابه التفاوت فروردین و اردیبهشت همراه با افزایش ۳۸ درصدی پرداخت می‌شود.

وی گفت: درخواست ما از رئیس جمهور این است که به عنوان رئیس جمهور عادل و انقلابی و مردمی زودتر از مهلت تعیین شده نسبت به اجرایی شدن اصلاحیه حقوق بازنشستگان اقدام و دغدغه آنان را برطرف کند و همچنین از رئیس مجلس، رئیس کمیسیون تطبیق قوانین و همچنین رؤسای کمیسیون‌های اجتماعی و اقتصادی نیز برای توجه و همکاری با بازنشستگان تشکر می‌کنیم.

کد خبر: 51266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =