نماد کشتیرانی جمهوری اسلامی دارای بیشترین اثر افزایشی در بورس

نماد کشتیرانی جمهوری اسلامی یکی از نمادهای دارای بیشترین اثر افزایشی دربورس بود. امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۲۷۴۱ واحد همراه شد.

به گزارش آتیه آنلاین به نقل از فارس، بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند نوسانی قرار گرفت، به گونه‌ای که در پایان معاملات با افزایش ۲۷۴۱ واحد به رقم یک‌میلیون و ۵۰۴ هزار و ۸۱ واحد رسید. همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن با کاهش ۳۸۸ واحد به رقم ۴۱۷ هزار و ۲۹۵ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۹۴۲ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۶.۳ میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۳۹۲ هزار فقره معامله و به ارزش ۳ هزار و ۹۳۶ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی - ارزشی ۱۸ صدم درصد رشد کردند، اما این دو شاخص با معیار هم‌وزن ۹ صدم درصد عقب‌نشینی داشتند.

شاخص آزاد شناور ۱۷ صدم درصد رشد کرد. شاخص بازار اول بورس ۱۸ صدم درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۱۹ صدم درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای پالایش نفت اصفهان، پتروشیمی نوری، کشتیرانی جمهوری اسلامی، پتروشیمی بوعلی، پالایش نفت بندرعباس و بانک تجارت بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و نماد پتروشیمی پارس بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته است.

امروز در فرابورس ایران شاخص کل با ۲ واحد رشد به رقم ۲۰ هزار و ۳۵۰ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به یک‌میلیون و ۱۳۳ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس ۳۵۰ هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران امروز بیش از ۴.۵ میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۲۲۴ هزار فقره معامله و به ارزش ۱۲۴ هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند.

البته لازم به یادآوری است امروز مطابق روزهای دوشنبه در قالب عملیات بازار باز بیش از ۱.۳ میلیارد اوراق بدهی بانک مرکزی به ارزش ۱۲۲ هزار میلیارد تومان در شبکه بانکی بین بانک‌ها خرید و فروش شد، وگرنه ارزش سهام معامله شده در فرابورس ۱۳۳۶ میلیارد تومان بوده است.

امروز نمادهای پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان، بانک دی و صنعتی مینو بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند و نمادهای سنگ‌آهن گوهرزمین، صبا تأمین و مالی مهر آیندگان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

کد خبر: 51406

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =