افزایش حقوق بازنشستگان هفته آینده نهایی می‌شود

افزایش حقوق بازنشستگان «غیرحداقلی بگیر» سازمان تامین اجتماعی (سایر سطوح درآمدی) هفته آینده نهایی می‌شود.

به گزارش آتیه‌آنلاین و به نقل از روزنامه ایران، افزایش حقوق بازنشستگان «غیرحداقلی بگیر» سازمان تامین اجتماعی (سایر سطوح درآمدی) که با گلایه‌ها و اعتراضاتی همراه شده بود با تصمیم اخیر دولت در مسیر اصلاح قرار گرفته و آنطور که سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه  اجتماعی گفته قرار است هفته آینده نهایی و جزئیات آن اعلام شود.

 افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی برای سال جاری اوایل خردادماه در هیات دولت به تصویب رسید و بر این اساس حقوق حداقلی بگیران که ۶۲ درصد کل بازنشستگان تامین اجتماعی را تشکیل می دهند، مشمول افزایش ۵۷.۴ درصدی- مطابق مصوبه شورای عالی کار و حداقل حقوق و دستمزد کارگران شد و حداقل دریافتی آنها به پنج میلیون و ۵۸۰ هزار تومان رسید.

همچنین حقوق آن دسته از مستمری بگیران که زیر ۱۰ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کردند (۳۲ درصد کل بازنشستگان تامین اجتماعی)،  ۱۰ درصد افزایش یافت و مبلغ کمک معیشتی ۶۵۰ هزار تومانی به آنها تعلق گرفت. مستمری بگیران بالای ۱۰ میلیون تومان حقوق (۶ درصد کل بازنشستگان تامین اجتماعی) نیز مشمول افزایش ۱۰ درصدی پایه حقوق شدند. در این میان بازنشستگان  غیرحداقلی بگیر این میزان افزایش حقوق را خلاف ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی دانستند.

در نهایت با ورود مستقیم رئیس جمهور برای رفع دغدغه بازنشستگان، پیگیری‌هایی انجام و در نهایت تصمیم گیری در این باره به وزرای عضو هیات امنای تامین اجتماعی سپرده شد و یازدهم مردادماه بود که بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در تشریح آخرین تصمیمات دولت برای بهبود وضعیت معیشتی بازنشستگان گفت: پیرو دستور رئیس جمهور برای پیگیری بهبود وضعیت معیشتی بازنشستگان و پس از برگزاری نشست‌های مکرر معاون اول با نمایندگان بازنشستگان، هیات دولت برای تعیین تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان، اختیارات خود را به وزرای عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی تفویض کرد.

محمدهادی زاهدی وفا، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه  هیات دولت در توضیحاتی پیرامون آخرین وضعیت اصلاح مستمری بازنشستگان، اظهار کرد: با تاکید رئیس جمهور، اختیارات هیات وزیران به وزرای عضو هیات امنای تامین اجتماعی تفویض شد. وزرای عضو هم بر اساس اختیاراتی که در چهارچوب پایداری منابع سازمان تامین اجتماعی به آنها واگذار شده بود اصلاح مستمری سایر سطوح بازنشستگان را پذیرفتند. وی افزود: از آنجایی که بخشی از این منابع به صورت تعهدی دیده شده، لازم است به منابع نقدی تبدیل شود لذا جلساتی با نمایندگان بازنشستگان داشتیم و پیشنهادات خوبی دادند و ما این پیشنهادات را بررسی کردیم.

در هفته آتی نیز نشست دیگری با نمایندگان بازنشستگان خواهیم داشت و در نشست سراسری آنها که هفته آینده برگزار خواهد شد شرکت خواهیم کرد و اصلاح مستمری را جهت اجرا نهایی می‌کنیم. سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره زمان اعمال و اجرای این اصلاحیه برای حقوق بازنشستگان گفت: به تفصیل در نشستی که با خبرنگاران در هفته آینده خواهیم داشت، در این باره صحبت و جزئیات را به اطلاع خبرنگاران و بازنشستگان خواهیم رساند. تصمیم لازم در این باره اتخاذ شده است و اجرایی شدن تصمیم احتیاج به صحبت و جلسه با بازنشستگان و نمایندگان دارد که جزئیات آن را هفته آینده اعلام خواهیم کرد. 

کد خبر: 52820

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =