نشست هم اندیشی مدیر کل استان قزوین با مدیرکل امور استان های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

نشست طرح تبیین"روایت جهاد - رقابت خدمت" روز یکشنبه مورخ 23/05/1401 با حضور مدیرکل و دبیرشورای هماهنگی استان قزوین، با میزبانی دفتر اموراستان های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با هدف هم اندیشی، تبادل اطلاعات و تجربیات و بررسی فرایندهای جاری مرتبط، خصوصا ظرفیت های شورای هماهنگی، برگزارگردید.

به گزارش آتیه آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، نشست طرح تبیین"روایت جهاد - رقابت خدمت" روز یکشنبه مورخ 23/05/1401 با حضور مدیرکل و دبیرشورای هماهنگی استان قزوین، با میزبانی دفتر اموراستان های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با هدف هم اندیشی، تبادل اطلاعات و تجربیات و بررسی فرایندهای جاری مرتبط، خصوصا ظرفیت های شورای هماهنگی، برگزارگردید.

حبیب اله جلیلی، مدیر کل امور استان های وزارت متبوع ضمن تبیین و تشریح "طرح روایت جهاد - رقابت خدمت" گفت:  پس از تاکید جناب آقای دکتر زاهدی وفا، سرپرست محترم وزارت بر اهمیت فعالیت های «شوراهای هماهنگی مدیران استان ها» در پیشبرد اهداف وزارت در سطوح استانی، مطالعه اولیه ای از فعالیت استان ها تهیه و بر مبنای آن سلسله نشست هایی با عنوان «طرح تبیین روایت جهاد - رقابت خدمت» برنامه ریزی شد تا با حضور مدیران کل اجرایی نقاط قوت و ضعف فرایندهای اجرایی جاری مورد بازبینی قرار گیرد. در این نشست ها توجه و اهمیت بخشیدن به ظرفیت های شورای هماهنگی مدیران در استان ها مورد تاکید است؛ همفکری، هم رفتاری و در نهایت همدلی بین دستگاه های تابعه سبب همسویی و ارائه خدمات بهتر به مردم خواهد شد و از طرفی بر تعاملات با ذی نفوذان، نخبگان و سایر مراجع استانی و ملی و انعکاس دستاوردهای وزارت به آحاد جامعه تاثیرات موثری خواهد داشت.

ایشان افزودند: این شوراها با هدف ایجاد نگرش مشترک، وحدت رویه، تجمیع ظرفیت ها و توانمندی های وزارت دراستان ها، برای افزایش توان دولت در امر خدمت رسانی و افزایش توان دستگاه ها درحل و فصل مسائل و مشکلات در سطح استان ها از ده دستگاه تابعه وزارت تشکیل شده تنوع گسترده ای از برنامه ها،  فعالیت ها و خدمات را در استان ها فراهم می کند. این شوراها از نظر گستردگی فعالیت ها و خدمات و گستردگی جمعیت تحت پوشش، در میان سایر دستگاه های اجرایی کشور بی نظیر بوده و یکی از اصلی ترین و موثرترین تشکیلات و ابزارهای وزارت در استان ها محسوب می شود. این ظرفیت عظیم که وظیفه راهبری اهداف و برنامه ها را بر عهده دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است و پایش مستمر وضعیت آن و به روز بودن رویه های آن امری ضروری است.

مدیرکل امور استانهای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در این نشست به اهمیت سازمان فنی و حرفه‌ای در ایجاد و توسعه اشتغال کشور پرداختند و گفتند: اجرای مهارت های نوین و به روز با توجه به نیازسنجی استان هدفگذاری و با جدیت توسط مسئولان مربوطه پیگیری شود چرا که در هر یک از سطوح تحلیل اقتصادی، اشتغال جایگاه برجسته و ممتازی دارد.

لازم به ذکر است در سه ماه اول سال 1401 تعداد 106 جلسه شورای هماهنگی بین دستگاه های تابعه وزارت دراستان های کشور با میانگین 5.3 مصوبه برای هر جلسه ثبت شده است. در این جلسات اهم موضوعات جاری دستگاه های تابعه وزارت دردستور کار قرار می گیرد تا زمینه های هم افزایی و همکاری دستگاه ها در خدمت رسانی مورد بررسی قرار گیرد؛ از جمله در سفرهای مقامات عالی به استان ها تقسیم وظایف، همکاری و پشتیبانی های مشترک دستگاه های عضو در پیشبرد اهداف این گونه سفرها مثال زدنی است؛ گوشه ای از مستندات این فعالیت ها را می توان در سفرهای ریاست محترم جمهوری به استان های مرکزی، همدان، کرمانشاه، ایلام، البرز، قزوین، سمنان، اصفهان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، آذر بایجان شرقی و غربی، خراسان رضوی و سایر استان های کشور ملاحظه کرد.

دکتر عین الله کشاورز در این نشست برگزاری این جلسه را یکی از بهترین برنامه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد و گفت: نقش امور استان ها در برنامه های وزارتخانه نقشی بی بدیل در هماهنگی های بین بخشی است که دفتر امور استان ها این نقش آفرینی را به بهترین نحو ممکن به انجام رسانده است.

کد خبر: 52927

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =