شبکه بهداشت ایران از موفق‌ترین زیرساخت‌های منطقه است

معاون بهداشت گفت: کووید۱۹ بیماری ناشناخته‌ای برای جهان بود و تجارب کشورها نیز در مقابله با این بیماری، متفاوت بود. تجارب ایران در این حوزه هم ارزشمند بوده و موفقیت‌ کشور در مدیریت کرونا، مورد توجه و تمجید سازمان‌های بین المللی قرار گرفته است.

به گزارش آتیه‌آنلاین به نقل از وبدا دکتر حسین فرشیدی با اشاره به اقدامات کشورمان در مقابله با کرونا، از شبکه بهداشت ایران به عنوان یکی از موفق‌ترین زیرساخت‌های منطقه یاد کرد و افزود: آمار کرونا در هفته‌ها و روزهای اخیر در کشور رو به کاهش بوده که نشان می‌دهد کووید۱۹ هنوز تمام نشده است.

وی خاطرنشان کرد: مدافعان سلامت در مقابله با کرونا، خوش درخشیدند و فشار زیادی به سیستم سلامت کشور وارد شد؛ اما نباید فراموش کنیم که ممکن است در آینده با بحران‌های دیگری در حوزه سلامت که ابعاد جهانی داشته باشند، روبرو شویم.

معاون بهداشت تصریح کرد: باید قدردان پیشکسوتان حوزه بهداشت و پایه گذاران و زحمت کشان شبکه بهداشت کشور باشیم. ایران یکی از کشورهایی است که بیشترین جابه‌جایی جمعیت در بین کشورهای منطقه را دارد که شبکه بهداشت کشور توانسته بیماری‌های مختلف را در حد توان خود رصد و مدیریت کند.

فرشیدی بر تامین و ارتقای وضعیت شغلی و معیشتی نیروی انسانی و تقویت زیرساخت‌های فیزیکی تاکید کرد و گفت: متاسفانه هنوز تعداد زیادی از افراد واجد شرایط، نوبت یادآور واکسن کرونا را تزریق نکرده‌اند و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی نیز به پایین‌ترین حد، رسیده است.

وی به نقش موثر کمیته علمی کشوری کرونا در مدیریت این بیماری نوپدید در ایران اشاره و عنوان کرد: بخش بهداشت در مقابله با کرونا، پیشگام و پیش قدم بود و نیاز است که در دوران فروکش کردن کرونا، برای تقویت زیرساخت‌های بهداشتی در سطح کشور، برنامه ریزی مدونی داشته باشیم.

کد خبر: 55507

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =