کمبود نیروی کار ماهر در فرصت‌های شغلی استان کرمانشاه

معاون اقتصادی استانداری در نشست شورای مهارت استان کرمانشاه اظهار کرد: عدم برخورداری از مهارت کافی افراد جویای کار، یکی از سه عامل اصلی و مؤثر بیکاری در سطح استان است و فرصت‌های شغلی این استان را نصیب افراد غیر بومی می کند.

به گزارش آتیه آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، معاون اقتصادی استاندار در نشست شورای مهارت استان که با حضور مختار احمدی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و دیگر مدیران برگزار شد؛ عنوان کرد: در سطح استان فرصت‌های شغلی بسیاری در حوزه فنی و خدمات وجود دارند که متاسفانه به دلیل فقدان نیروی کار ماهر، نصیب افراد غیربومی می شوند.

وی با اشاره به اینکه فارغ التحصیلان دانشگاهی بخش مهمی از هرم بیکاری استان را تشکیل می دهند در ادامه گفت: باید یک برنامه مدون مهارت آموزی به دانشجویان به اجرا گذاشته شود تا این افراد پس از اتمام تحصیل بتوانند با استفاده از این مهارت‌ها وارد بازار کار شود.

معاون اقتصادی استاندار ادامه داد: پارک علم و فناوری برای کمک به مهارت آموزی در حوزه‌های مختلف، بخشی از شهریه افراد معرفی شده از سوی افراد زیر مجموعه پارک، دانشگاه رازی، اعضای نظام صنفی رایانه ای و... را پرداخت می کند.

وی در ادامه بر مهارت آموزی هدفمند تاکید کرد و گفت: این مهارت‌ها باید بر اساس نیازها و زنجیره‌های ارزشی اولویت دار حوزه‌های مختلف ارائه شود و در همین راستا فنی و حرفه ای موظف شده با کمک دستگاه‌ها و ادارات، ۱۰ اولویت مهارتی استان را با دیدی کارشناسی و جامع، شناسایی کند.

دکتر باباخانی تاکید کرد: کیفیت آموزش‌های ارائه شده بسیار مهم است و نباید تنها به به یک گواهی اکتفا شود. بلکه افراد باید بتوانند با کمک این مهارت، وارد بازار کار شوند.

وی همچنین عنوان کرد: حوزه کشاورزی و صنعت ۵۰ درصد اشتغال استان را تشکیل می دهند و باید اولویت‌های مهارتی این بخش‌ها با کمک جهاد کشاورزی و سازمان صمت با نگاهی ویژه شناسایی شوند.

کد خبر: 55594

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =