فعالیت ۳۷۷ تعاونی در بروجرد نقش موثری در اشتغالزایی دارد

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: از بین حدود ۷۷۶ شرکت تعاونی ثبت شده در بروجرد ۳۷۷ مورد آن فعال است که نقش مؤثری در اشتغالزایی و کارآفرینی در سطح شهرستان دارند.

به گزارش آتیه آنلاین به نقل از ایرنا، علی گیوه کی اظهار داشت: بیشتر این تعاونی‌ها در زمینه‌های تولیدی و توزیعی فعالیت می کنند و با توجه به اینکه تعاونی‌ها، نقش سازنده‌ای در تولید و توسعه اشتغال دارند توسعه تعاونی‌ها می تواند گام مؤثری در رونق حوزه کسب و کار ایجاد کند.

وی با بیان اینکه تعاونی‌ها واحدهای کوچک ویژه اقتصادی هستند که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در تولید ملی، کارآفرینی و جذب نیروی کار با افراد جامعه مشارکت می کنند، گفت: در حال حاضر میزان اشتغال در تعاونی‌های فعال بروجرد بیش از سه هزار نفر است.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بروجرد یادآور شد: برخی از تعاونی‌های فعال بروجرد در بخش روستایی و مربوط به زنان است، روستاها به عنوان محیط مناسبی برای توسعه بخش‌ کشاورزی و فعالیت شرکتهای تولیدی و خدماتی شناخته شده اند، این موضوع در واقع نوعی حرکت از کسب و کارهای مبتنی بر منابع طبیعی به سمت کسب و کارهای مبتنی بر دانش است.

گیوه کی تاکید کرد: بهره‌برداری از این فرصتها منجر به ایجاد کسب و کارهای جدید می شود و مزایای اقتصادی بیشتری به همراه دارد.

کد خبر: 55600

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =