تیتر سه سرویس

 • سهم بخش خصوصی از اقتصاد؛ لقمه‌ای‌ کوچک از سفره‌ای بزرگ

  سهم بخش خصوصی از اقتصاد؛ لقمه‌ای‌ کوچک از سفره‌ای بزرگ

  بخش خصوصی در اقتصاد کشور سهم کوچکی دارد و به گفته بسیاری از کارشناسان اقتصادی، دولت برای تقویت این حوزه، باید در وهله نخست دست از تصدی‌گری در اقتصاد بردارد و بخش خصوصی و تعاونی‌ها را وارد میدان کند. امری که پیش از این و در دولت‌های مختلف از سوی رؤسای جمهور وقت بارها و بارها مورد تأکید قرار گرفته است.

 • صادرات ۲.۲ همتی سیمان توسط سیتا

  در پنج‌ماهه نخست سال جاری صورت گرفته است

  صادرات ۲.۲ همتی سیمان توسط سیتا

  صنعت سیمان یکی از صنایع استراتژیک است که سهم بسزایی در افزایش میزان صادرات غیرنفتی ایران دارد. در سال جاری شرکت‌های سیمانی عملکرد خوبی در زمینه صادرات از خود بر جای گذاشته‌اند. آمارها نشان می‌دهد که تولید و فروش سیمانی‌های بورسی تا مردادماه سال ۱۴۰۲ در حال افزایش بوده و درآمدهای صادراتی و داخلی صنعت نیز رشد قابل‌توجهی داشته است. شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تأمین (سیتا) به‌عنوان قطب تولید سیمان کشور، با توجه به شرکت‌های زیرمجموعه‌ای که در اختیار دارد، بیشترین سهم را در میزان تولید و صادرات سیمان در اختیار دارد. در ادامه به بررسی وضعیت هلدینگ سیمانی شستا و زیرمجموعه‌هایش بر اساس گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال خواهیم پرداخت.

 • هزینه ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومانی برای خرید ماهانه VPN

  یک نماینده مجلس در گفتگو با آتیه‌آنلاین خبر داد

  هزینه ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومانی برای خرید ماهانه VPN

  یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه برخی افراد برای دسترسی به فضای کسب‌وکار خود مجبورند از فیلترشکن‌ها استفاده کنند، گفت: این افراد ماهانه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان را به ناچار برای دسترسی به VPN هزینه می‌کنند.

 • رشد اقتصادی کشور در گرو اعتماد به توان داخلی است

   مرتضوی در نشست هم‌اندیشی با مدیران تاپیکو:

  رشد اقتصادی کشور در گرو اعتماد به توان داخلی است

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رشد اقتصادی کشور را در گرو اعتماد به توان داخلی دانست و گفت: افزایش شاخص‌های اقتصادی با رویکرد دیپلماسی اقتصادی عزت‌مندانه، اقتصاد دانش‌بنیان و اجرای سیاست مناسب اقتصادی در دستورکار دولت سیزدهم قرار دارد.

 • لزوم معافیت مالیاتی صندوق‌های تکمیلی بازنشستگی

  لزوم معافیت مالیاتی صندوق‌های تکمیلی بازنشستگی

  از جمله مزایای صندوق‌های بازنشستگی می‌توان به تسهیل روند ورود و خروج سرمایه و برخورداری از ارکان نظارتی قوی (سازمان بورس، حسابرس معتمد) اشاره کرد. به دلیل انتشار منظم اطلاعات صندوق‌های بازنشستگی تکمیلی در سامانه کدال، اشخاص سرمایه‌گذار می‌تواند نسبت به عملکرد صندوق نظارت لازم را داشته باشند. این درحالی است اگر صندوق‎های بازنشستگی تکمیلی که به تازگی در بازار سرمایه پذیرش شده‌اند مسیر صندوق‌های مشابه خود در سایر کشورها را در پیش گیرند می‌توانند از منافع سایر طبقه دارایی‌ها مثل سهام استفاده کنند.

 • خودرو گران می‌شود یا ارزان؟

  یک کارشناس خودرو در گفتگو با آتیه‌آنلاین پاسخ داد:

  خودرو گران می‌شود یا ارزان؟

  یک کارشناس خودرو تعیین قیمت خودرو را متاثر از عوامل متعدد دانست و گفت: چنانچه این فاکتورها محقق نشود این احتمال وجود دارد که در ماه‌های گذشته بار دیگر شاهد افزایش قیمت در این بازار باشیم.

 • بورس در نقطه حساس

  گزارش روزانه بازار سهام

  بورس در نقطه حساس

  بورس تهران در معاملات روز ‌یکشنبه «نهم مهر ماه» با کاهش بیش از ۱۷ هزار واحدی روبرو شد.

 • مذاکره با معاون اجرایی رئیس جمهور برای حمایت از احداث دامداری ملایر

  مدیرعامل ملارد شیر خبر داد

  مذاکره با معاون اجرایی رئیس جمهور برای حمایت از احداث دامداری ملایر

  مدیرعامل شرکت ملارد شیر با اشاره به جلسه برگزار شده با معاون اجرایی ریاست جمهوری از قول مساعد وی برای کمک به پیشبرد طرح تاسیس دامداری ۳۰۰۰ راسی ملایر خبر داد.

 • پیش‌نیاز افزایش حقوق و دستمزد

  پیش‌نیاز افزایش حقوق و دستمزد

  طبق آنچه که در شورای‌عالی کار در پایان سال گذشته به تصویب رسید اگر نرخ تورم افزایش پیدا کند به همان نسبت مزد کارگران هم باید افزایش یابد و این روند یک تعهدی برای مسئولان اجرایی ایجاد می‌کند. در حال حاضر هم این افزایش اتفاق افتاده و این موضوع کاملاً واضح و مبرهن است. اساساً معیارهایی که ما معمولاً به عنوان نمایندگان جامعه کارگری در شورای‌عالی کار داریم همان سبد معیشت است که برای خانوار تهیه می‌شود و ملاک قرار می‌گیرد. از سوی دیگر نرخ تورمی که از طریق مرکز آمار نیز اعلام می‌شود نیز در محاسبات لحاظ می‌شود. 

 • دو روی سکه ترمیم حقوق و دستمزد سال ۱۴۰۲

  دو روی سکه ترمیم حقوق و دستمزد سال ۱۴۰۲

  سال گذشته دولت تصمیم به افزایش ۵۷ درصدی حداقل دستمزد کارگران گرفت. این روند در سال جاری نیز با مصوبه شورای‌عالی کار برای افزایش ۲۷ درصدی حداقل حقوق و دستمزد کارگران دنبال شد تا سرانجام طی دو سال اول دولت مردمی سیزدهم ما شاهد افزایش ۸۴ درصدی حقوق و دستمزدها باشیم. با این وجود، طی ماه‌های گذشته از سوی کارگران این موضوع مطرح می‌شود که با توجه به نرخ تورم نیاز است بار دیگر شاهد افزایش حقوق و دستمزد باشیم تا بدین ‌ترتیب میان افزایش حقوق و تورم موجود در جامعه تناسب برقرار شود. این خواسته کارگران از نهاد دولت در شرایطی مطرح می‌شود که تصمیم‌گیری برای میزان افزایش حقوق در جلسات شورای‌عالی کار رخ داده که در آن نمایندگان بخش کارگری و کارفرمایی هر دو حضور داشتند و مصوبه مربوطه را به امضا رساندند. از سوی دیگر، طبق قوانین موجود، موضوع افزایش حداقل حقوق یک‌بار در سال لحاظ می‌شود و باید توان کارفرمایان و تبعاتی مانند مجبور شدن کارفرما به تعدیل نیرو نیز مورد توجه قرار گیرد. با این وجود، تجدیدنظر در حداقل حقوق سال ۱۴۰۲ موضوعی است که در ماه‌های گذشته پیگیری و از دولت خواسته شده است.

 • تولید بیش از ۲۳ هزار تن روغن پایه در ایرانول

  تولید بیش از ۲۳ هزار تن روغن پایه در ایرانول

  مدیرعامل شرکت نفت ایرانول از شکستن رکورد تولید پالایشی این شرکت در شهریور ماه سال جاری خبر داد .

 • پیگیری برای تخصیص ارز به تیپیکو

  رئیس سازمان غذا و دارو وعده داد

  پیگیری برای تخصیص ارز به تیپیکو

  رئیس سازمان غذا و دارو ضمن بازدید از غرفه‌های گروه دارویی تامین در نمایشگاه "ایران فارما"، در دیدار با سرپرست تیپیکو، نسبت به پیگیری تخصیص ارز به شرکت های زیرمجموعه تیپیکو قول مساعد داد.

 • دو نشانه امیدوار کننده برای شروع روند صعودی بورس

  گزارش روزانه بازار سهام

  دو نشانه امیدوار کننده برای شروع روند صعودی بورس

  بورس تهران در معاملات روز ‌شنبه «هشتم مهر ماه» با کاهش بیش از ۱۳ هزار واحدی روبرو شد.

 • ماجرای فروش دلاری بلیط‌های هواپیما در سایت‌های خارجی

  دبیر کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد

  ماجرای فروش دلاری بلیط‌های هواپیما در سایت‌های خارجی

  یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از شرایط صنعت هوایی کشور گفت: اگرچه وزیر راه به جدیت تاکید دارد که جلوی فروش بلیط‌های چارتری گرفته شده اما همچنان معضلات بسیاری در زمینه فروش بلیط هواپیما وجود دارد و حتی اخباری از فروش دلاری بلیط هواپیما در سایت‌های خارجی منتشر می‌شود.

 • هفت هزار واحد مسکن مهر تا آخر پاییز قطعا تحویل خواهد شد

  هفت هزار واحد مسکن مهر تا آخر پاییز قطعا تحویل خواهد شد

  مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: هفت هزار واحد مسکن مهر در حال آماده‌سازی است که تا آخر پاییز قطعا تحویل خواهد شد.