تیتر سه سرویس

 • زمین ارزان مهم‌ترین رکن ساخت مسکن ارزان

  متولیان بخش تعاون از مشکلات خود می‌گویند

  زمین ارزان مهم‌ترین رکن ساخت مسکن ارزان

  محمد حاج‌ابراهیمی، رئیس کمیسیون مسکن و خدمات فنی و مهندسی اتاق تعاون در گفت‌وگو با «آتیه‌نو» درباره مشکلات پیشِ روی بخش تعاون برای مشارکت در طرح‌های انبوه‌سازی می‌گوید: «ما در بخش تعاون با دو شاخص اصلی محتوای تشکیلاتی و مشارکت افراد در بحث ساخت مسکن روبه‌رو هستیم. در ساختاری که برای انبوه‌سازی در بخش تعاون تعریف شده، شاخص‌های اولیه لحاظ نشده است. یک انبوه‌ساز غیرتعاونی، دستش برای دریافت مجوز ساخت‌وساز بازتر و به‌طور کلی فرایند و مکانیسم دریافت این مجوز برای انبوه‌سازی در بخش غیرتعاون ساده‌تر است.»

 • ۷۰۶ میلیارد تومان پیش‌بینی، ۲۵ میلیارد درآمد

  مالیات واحدهای مسکونی گران قیمت

  ۷۰۶ میلیارد تومان پیش‌بینی، ۲۵ میلیارد درآمد

  دولت در حالی برای سال آینده از محل مالیات واحدهای مسکونی گران قیمت، ۷۰۶ میلیارد تومان پیش‌بینی کرده است که طی ۱۱ ماهه سال جاری، میزان درآمدی که از این محل داشته، ۲۵ میلیارد تومان بوده است.

 • بازار مسکن به خواب نوروزی رفت

  بازار مسکن به خواب نوروزی رفت

  واسطه‌های ملکی از رکود معاملات مسکن در روزهای پایانی سال سخن می‌گویند که این کسادی تا بعد از تعطیلات نوروز ادامه خواهد داشت. فروشنده‌ها ترجیح می‌دهند واحدهای خود را در سال آینده عرضه کنند و خریداران هم که عمدتا قصد تعویض آپارتمان خود را دارند معاملات را به سال بعد موکول کرده‌اند.

 • بازگشت به برنامه ششم برای نوسازی صنایع

  بازگشت به برنامه ششم برای نوسازی صنایع

  طبق گفته‌های رئیس ایدرو، به نظر می‌رسد بندی از برنامه ششم توسعه در رابطه با بازسازی و نوسازی صنایع که مرکز پژوهش‌های مجلس پیش‌تر عملکرد آن را فاقد اثربخشی ارزیابی کرده بود، با تغییراتی دوباره در دستور کار قرار گرفته است.

 • افزایش قیمت بلیت هواپیما به سال ۱۴۰۲ موکول شد

  افزایش قیمت بلیت هواپیما به سال ۱۴۰۲ موکول شد

  به گفته معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی، اگرچه قیمت‌ بلیت هواپیما در نوروز افزایش نمی‌یابد، اما پس از عید، افزایش قیمت برای سال ۱۴۰۲ در شورای ترابری بررسی می‌شود.

 • پیش‌بینی بورس در سال آینده

  پیش‌بینی بورس در سال آینده

  یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که این بازار در سال ۱۴۰۲ بیشترین بازدهی را در میان سایر بازارهای مالی خواهد داشت.

 • شیرینی شب عید افزایش قیمت ندارد

  شیرینی شب عید افزایش قیمت ندارد

  رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی‌فروشی و کافه قنادی تهران با اشاره به اینکه تقاضای خرید شیرینی کاهش یافته است، گفت: شیرینی شب عید افزایش قیمت نخواهد داشت.

 • مواد اولیه ارز نیما دریافت نمی‌کنند

  مواد اولیه ارز نیما دریافت نمی‌کنند

  معاون وزیر صمت درباره تخصیص ارز مواد اولیه بعد از آغاز به کار مرکز مبادله ارز و طلا و تاثیر نرخ ارز بر قیمت‌ها، گفت: بر اساس سیاست‌های بانک مرکزی، عمده نیازهای ارزی تولیدکنندگان در تالار دوم تامین خواهد شد، اما نمی‌توان گفت همه کالاها افزایش قیمت خواهند داشت، چون کل مواد اولیه همه کالاها وارداتی نیست.

 • رشد ۵ تا ۱۴ درصدی تولید فولادی‌ها در ۱۱ ماهه امسال

  رشد ۵ تا ۱۴ درصدی تولید فولادی‌ها در ۱۱ ماهه امسال

  طبق آمار، در ۱۱ ماهه امسال، روند افزایش تولید فولادی‌ها طی ماه‌های اخیر همچنان ادامه پیدا کرده و در نهایت تولید صعودی پنج تا ۱۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده‌اند.

 • از منتخبان اتاق بازرگانی تهران چه می‌دانیم؟

  از منتخبان اتاق بازرگانی تهران چه می‌دانیم؟

  با اتمام انتخابات اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور، منتخبان از سوی نهاد برگزارکننده معرفی شده و در صورتی که در فرایند بررسی شکایت‌ها، تغییری رخ ندهد از بهار سال آینده، هیات نمایندگان جدید کار خود را آغاز خواهد کرد.

 • تمدید ثبت‌نام خودروهای داخلی تا ۲۹ اسفند

  تمدید ثبت‌نام خودروهای داخلی تا ۲۹ اسفند

  سخنگوی وزارت صمت ضمن ارائه توضیحاتی درباره دلایل اخلال در سامانه یکپارچه فروش خودرو برای خودروهای داخلی، گفت: زمان ثبت‌نام در سامانه برای خرید خودروهای داخلی حداقل یک روز، یعنی تا ۲۹ اسفند تمدید شد.

 • رشد خیره کننده و رکوردشکن بورس

  گزارش روزانه بازار سهام

  رشد خیره کننده و رکوردشکن بورس

  بورس تهران در معاملات روز شنبه «بیست و هفتم اسفند» با افزایش بیش از ۸۴ هزار واحدی روبرو شد.

 • بازدهی دو برابری «شستا» نسبت به شاخص کل بورس

  گزارش هفتگی بازار سهام

  بازدهی دو برابری «شستا» نسبت به شاخص کل بورس

  بازار سهام در هفته‌ای که گذشت روند خنثی را سپری کرد، به طوریکه شاخص کل بورس این هفته در مجموع با بیش از ۰۱۸ درصد افزایش نسبت به هفته پیشین مواجه شد و از سطح یک میلیون و ۸۲۰ هزارو ۹۷۸ واحدی در ابتدای هفته به سطح یک میلیون و ۸۱۷ هزارو ۶۱۱ واحدی در انتهای هفته افزایش یافت.

 • رشد ۳۸ هزار واحدی شاخص کل بورس 

  گزارش روزانه بازار سهام

  رشد ۳۸ هزار واحدی شاخص کل بورس 

  بورس تهران در معاملات روز چهارشنبه «بیست و چهارم اسفند» با افزایش بیش از ۳۸ هزار واحدی روبرو شد.

 • جشنواره "عید تا عید" از سوی بانک رفاه کارگران آغاز شد

  للـه‌گانی مدیرعامل بانک خبر داد:

  جشنواره "عید تا عید" از سوی بانک رفاه کارگران آغاز شد

  مدیرعامل بانک رفاه کارگران از برگزاری جشنواره "عید تا عید" به همت این بانک در راستای ایفای نقش موثر در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و با هدف افزایش توان خرید و ارتقای سطح معیشت بازنشستگان و مستمری‌بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی خبر داد.