تیتر سه سرویس

 • بیمه مشاوره و ضرورت مشورت پیش از ازدواج 

  بیمه مشاوره و ضرورت مشورت پیش از ازدواج 

  مشاوره پیش از ازدواج به جوانان این امکان را می‌دهد که متوجه میزان اختلافات خود شوند و بدانند ازدواج آنها در چه حد پرخطر، باخطر متوسط و یا کم‌خطر خواهد بود، با این حال باید در نظر بگیریم که "ازدواج بی‌خطر" وجود ندارد و مشاوره پیش از ازدواج به ما کمک می‌کند تا متوجه شویم انتخاب ما تا چه اندازه تحت تاثیر هیجانات بوده است.

 • مطالبه جدی ایجاد مراکز جامع و کامل مخصوص نگهداری اوتیسم

  مطالبه جدی ایجاد مراکز جامع و کامل مخصوص نگهداری اوتیسم

  یک مدرس دانشگاه و پژوهشگر حوزه اوتیسم گفت: یکی از نیازهای جدی ایجاد مراکز مخصوص نگهداری جامع و کامل اوتیسم است، مرکزی که اگر پدر یا مادری بنا به شرایط خاصی بخواهند فرزندشان را برای چند ساعتی به آنجا بسپارند وجود ندارد.  

 • چرایی اصرار بر اشتباه و دروغ

  چرایی اصرار بر اشتباه و دروغ

  یک کارشناس مسایل انگیزشی و موفقیت گفت: فرق است بین اینکه کسی برای توجیه خودش به دیگران دروغ می‌گوید و بین کسی که برای توجیه اشتباهات خود به خودش دروغ می‌گوید. متاسفانه زمانی که افراد کار اشتباهی انجام می‌دهند در تکرار آن خیلی مصرتر می‌شوند.

 • استفاده نیم‌بهاء معلولان از حمل و نقل برون‌شهری 

  استفاده نیم‌بهاء معلولان از حمل و نقل برون‌شهری 

  موضوع تبصره ۲ ماده ۵ قانون حمایت از حقوق معلولان مبنی بر استفاده نیم بهاء افراد دارای معلولیت‌های شدید و خیلی شدید از سامانه‌های حمل و نقل ریلی، هوایی و دریایی است. اخیرا رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه از پیش‌بینی منبع مالی تحقق این حمایت خبر داد.

 • وبینار «بانک‌های اطلاعاتی موجود در نظام رفاه و تأمین اجتماعی و چالش‌های اجرایی»

  به همت موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی برگزار می‌شود

  وبینار «بانک‌های اطلاعاتی موجود در نظام رفاه و تأمین اجتماعی و چالش‌های اجرایی»

  وبینار «بانک‌های اطلاعاتی موجود در نظام رفاه و تأمین اجتماعی و چالش‌های اجرایی» به همت موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی برگزار می‌شود.

 • سن سالمندی بحثی کاملا قراردادی است

  سن سالمندی بحثی کاملا قراردادی است

  سرپرست دبیرخانه شورای ملی سالمندان گفت: سن شروع سالمندی در جامعه ایرانی از ۶۰ سالگی شروع می‌شود در حالی که در کشورهای توسعه‌یافته این سن دیرتر و در کشورهای آفریقایی سن سالمندی زودتر شروع می‌شود.

 • بایدهای حمایتی برای افراد دارای اختلال اوتیسم

  آتیه آنلاین دغدغه های افراد و خانواده های دارای اختلال اوتیسم را بررسی می‌کند

  بایدهای حمایتی برای افراد دارای اختلال اوتیسم

  اوتیسم به طور تقریبی ماهانه ۵ تا ۶ میلیون تومان در ماه هزینه در بردارد، یعنی یک کودک برای این که بتواند مهارت‌های کلامی و رفتاری و خودیاری را فرابگیرد نیاز به کار درمانی، گفتار درمانی و رفتار درمانی از جنس تخصصی aba دارد تا بتواند به رفتارها و مهارت‌های عادی دست پیدا کند. در شرایط کنونی که شاهد افزایش هزینه‌های درمان و مداخلات توانبخشی هستیم باتوجه به فاکتورهای خاص بیماری اتیسم عدم خروج آن از لیست بیمارهای خاص وزارت بهداشت باید به یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان امر تبدیل شود.

 • مشکل معتادان بهبودیافته از اعتیاد برای پیدا کردن «ضامن»

  مشکل معتادان بهبودیافته از اعتیاد برای پیدا کردن «ضامن»

  مسئول اشتغال معاونت امور مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی استان تهران درخصوص پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی خوداشتغالی به معتادان بهبودیافته از اعتیاد گفت: باتوجه به اینکه معتادان عموما افراد طردشده از جامعه هستند، این افراد در پیدا کردن «ضامن» جهت دریافت تسهیلات با مشکل روبرو هستند.

 • برقراری پوشش بیمه ای بزرگ ترین مطالبه بهزیستی است

  مدیر عامل انجمن اوتیسم ایران :

  برقراری پوشش بیمه ای بزرگ ترین مطالبه بهزیستی است

  مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران بزرگ‌ترین مطالبه این انجمن را برقراری پوشش بیمه‌ای برای ارائه خدمات به بزرگسالان اوتیسم عنوان و تاکید کرد: هرچند اخیرا مقرر شد تا خدمات توانبخشی در گروه سنی زیر ۱۲ سال با تعرفه ۷۰ درصد بخش خصوصی تحت پوشش بیمه‌های پایه قرار گیرد، اما در سنین بالاتر از ۱۲ سال با خلاء کامل هرگونه خدمتی برای هر سه طیف خفیف، متوسط و شدید روبرو هستیم.

 • پیش‌بینی وجود ۲۵هزارمعتاد متجاهر در استان تهران

  پیش‌بینی وجود ۲۵هزارمعتاد متجاهر در استان تهران

  استاندار تهران از پیش‌بینی وجود حدود ۲۵ هزار معتاد متجاهر در سطح استان تهران خبر داد.

 • قرار به زیستی بازتاب بالاترین خدمت در سازمان بهزیستی

  قرار به زیستی بازتاب بالاترین خدمت در سازمان بهزیستی

  معاون امور پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی استان تهران در جلسه هماهنگی برنامه جهادی قرار به زیستی با بیان اینکه خدمت در سازمان بهزیستی برای آسایش گروه هایی از جامعه است، خاطرنشان کرد: بهزیستی با افرادی سر و کار دارد که بنا به دلایلی از چرخه عادی زندگی کنار رفته و درگیر مشکلاتی شده‌اند و ماموریت سازمان، بازگرداندن آنان به مسیر اصلی و عادی زندگی است.

 • ضرورت پوشش بیمه‌ای خدمات روانشناختی

  ضرورت پوشش بیمه‌ای خدمات روانشناختی

  مشکلات، جزء جدایی‌ناپذیر زندگی بشر هستند. برخی  اعتقاددارند تمام موانع  در مسیر زندگی را  باید خودشان به‌تنهایی از سر راه بردارند، در حالی که این دیدگاه نادرست است. ما در جهانی زندگی می‌کنیم که همه روزه به دنبال تغییر و تحوّل است. انسان نمی‌تواند به تنهایی و بدون کمک‌گرفتن از دیگران، برنامه‌ریزی دقیق داشته باشد و زندگی خود را پیش ببرد. انسان تنها موجودی است که با همنوعان خود تبادل‌نظر می‌کند و برای شناخت و حلّ مشکلات خود با آنان مشورت می‌کند.  

 • سامانه یکپارچه نسخه الکترونیک از مهر ماه کلید می‌خورد

  سامانه یکپارچه نسخه الکترونیک از مهر ماه کلید می‌خورد

  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: سامانه یکپارچه نسخه الکترونیک از مهر ماه کلید می‌خورد.

 • انگ اجتماعی مرتبط با کرونا

  انگ اجتماعی مرتبط با کرونا

  همزمان با شیوع ویروس کرونا و گسترش روزافزون ترس و نگرانی مردم، موضوع بدنامی اجتماعی در ارتباط با فرد، افراد و یا مکان‌هایی‌که با کرونا ویروس ارتباط دارندبه یک دغدغه مهم اجتماعی تبدیل شده است.

 • فوران خشم روان جامعه را می‌سوزاند

  آتیه‌آنلاین علل بروز خشم را بررسی می‌کند

  فوران خشم روان جامعه را می‌سوزاند

  امروزه به تکرار خشم و عصبانیت را می‌توان در چشمان برخی افراد در مواجهه با عابران و همسایگان که بی‌امان همدیگر را شماتت می کنند دید. خشم انفجاری زد و خورد تماشاچیان مسابقات ورزشی پس از برد و باخت و نزاع‌ها و دعواهای خیابانی و... همه تصاویر تکراری از خشم هر روزه است که با نمود بیرونی آنها، خاطر جامعه مکدر می‌شود.