هزینه‌ ماهانه ۲۶۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت معوقات بازنشستگان

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: همانطور که اعلام شده انشاءالله پرداخت معوقات افزایش حقوق بازنشستگان را از آبان ماه شروع می‌کنیم و ماهیانه ۲۶۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت معوقات هزینه خواهد شد.

به گزارش آتیه آنلاین به نقل از روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، میرهاشم موسوی در جلسه‌ای با اعضای کانون عالی بازنشستگان تأمین‌اجتماعی، به پیگیری مطالبات و پیشنهادات نمایندگان بازنشستگان پرداخته و پس از شنیدن صحبت‌های تعدادی از اعضای کانون عالی بازنشستگان گفت: دستاوردهای ارزشمند تأمین‌اجتماعی در یک سال گذشته، نتیجه همکاری و تلاش بی‌وقفه مدیران و کارکنان تأمین‌اجتماعی و همراهی و همدلی شرکای اجتماعی این سازمان است.

وی افزود: تلاش می‌کنیم با مدیریت شرایط و محدودیت‌ها، تعهدات و خدمات سازمان را به نحو احسن انجام دهیم. به عنوان مثال افزایش ۳۸ درصدی مستمری بازنشستگان سایر سطوح با همکاری بسیار خوب و مدبرانه دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های بازنشستگان انجام شد.

موسوی تصریح کرد: با وجود همه سختی‌ها و محدودیت‌ها، توفیق خدمت به جامعه شریف بازنشستگان، برکت کار در سازمان تأمین‌اجتماعی بوده و نیت خالصانه همه همکاران سازمان، خدمت صادقانه به بازنشستگان عزیز است.

وی بیان داشت: در زمینه بیمه تکمیلی بازنشستگان، هدف راهبردی ما کاهش حداکثری هزینه‌های درمانی بازنشستگان است و تلاش داریم تا بیمه تکمیلی بازنشستگان را تا جای ممکن تقویت ‌کنیم.

وی اضافه کرد: سال گذشته هم در زمینه ارتقای پوشش خدمات بیمه تکمیلی و افزایش سهم سازمان تأمین‌اجتماعی اقدام بسیار خوبی انجام شد و امسال نیز همین رویکرد وجود دارد تا ان‌شالله بتوانیم خدمات مناسب‌تری ارائه داده و شرایط بهتری را نسبت به سال جاری ایجاد کنیم. در این مسیر همه واحدهای سازمان تأمین‌اجتماعی برای ایجاد شرایط مطلوب به کانون بازنشستگان کمک خواهند کرد.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی تصریح کرد: بعد از افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح و اجرایی شدن آن از شهریور ماه، یکی از دغدغه‌های اصلی ما در سازمان تأمین‌اجتماعی، پرداخت معوقات بازنشستگان بوده است.

به گفته موسوی، پیگیری فراوانی نیز در این خصوص صورت گرفته که آخرین اقدام مهم در این زمینه، طرح موضوع در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بوده است. خوشبختانه ریاست‌محترم جمهوری نیز دغدغه فراوانی برای کمک به تأمین‌اجتماعی دارند و قدردان توجهات ایشان هستیم.

وی ادامه داد: سایر اعضای ستاد هماهنگی اقتصادی دولت از جمله دکتر مخبر معاون اول رئیس‌جمهور؛ دکتر رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، دکتر میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز به خوبی همراهی کردند که از همه این عزیزان تشکر می‌کنیم.

وی افزود: همانطور که اعلام شده انشاءالله پرداخت معوقات افزایش حقوق بازنشستگان را از آبان ماه شروع می‌کنیم و ماهیانه ۲۶۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت معوقات هزینه خواهد شد.

وی در ادامه گفت: در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، ریاست محترم جمهوری وقت زیادی را به موضوع تأمین‌اجتماعی اختصاص دادند و راهکارهای مختلف پرداخت دیون دولت به تأمین‌اجتماعی بررسی شد که امیدواریم با اجرایی شدن تصمیمات این جلسه، توان سازمان تأمین‌اجتماعی برای حمایت مؤثرتر از بازنشستگان بیش از پیش تقویت شود.

کد خبر: 54321

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =