تحقق 100 درصدی عملکرد تشکل های کارگری و کارفرمایی همدان

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی همدان از تحقق۱۰۰ درصدی عملکرد در حوزه تاسیس تشکل ها، تشکیل انجمن صنفی کارگری، تشکیل شوراهای اسلامی کار خبر داد.

به گزارش آتیه آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی، یوسف شعبانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان گفت: اداره کل تعاون، کار ورفاه در حوزه تشکل های کار گری موفق به تحقق ۱۰۰ درصدی عملکرد در حوزه تاسیس تشکل ها، تشکیل انجمن صنفی کارگری، تشکیل شوراهای اسلامی کار، تحقق ۳۶۶ درصدی در حوزه تشکیل نماینده کارگران و تحقق ۱۵۷ درصدی در تجدید انتخابات تشکل های کارگری و کارفرمایی شد.
مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی همدان گفت : طی هفت ماهه اول سال جاری مجموعا ۶۲ تشکل کارگری و کارفرمایی در سطح واحدهای تولیدی، صنعتی، خدماتی و کشاورزی مشمول قانون کار استان تشکیل شده است که از این میان ۲۹ مورد آن، تاسیس تشکل، به شرح ۲۲ نماینده کارگران، ۲ مورد شورای اسلامی کار، ۳ مورد انجمن صنفی کارگری، ۳ مورد انجمن صنفی کارفرمایی و ۳۳ مورد تجدید انتخابات انواع تشکلها است.
شعبانی افزود: استان همدان۲۲۰ تشکل کارگری و کارفرمایی شامل ۳۵ شورای اسلامی کار، ۱۱۲ نمایندگان کارگر، ۲۶ انجمن صنفی کارگری، ۳۵انجمن صنفی کارفرمایی، ۸ کانون کارگران بازنشسته، دوکانون انجمن صنفی کارفرمایی استان، یک کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان و یک مجمع نمایندگان کارگران استان دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان گفت: با توجه به اینکه تشکل‌ها از نزدیک با مسائل حرفه‌ای و اقتصادی کارگران و کارفرمایان روبه رو هستند می تواند به واسطه مشارکت و تخصصی که دارد در تصمیم‌ گیری‌های دولت مفید واقع شود.
وی اضافه کرد: تشکل های کارگری در تحقق مطالبات کارگران اعم از وضعیت معیشت، حقوق و دستمزد، بیمه و قراردادهای کار و تشکل های کارفرمایی در پیگیری و حل مشکلات بنگاه های اقتصادی و مطالبات کارفرمایان از دولت نقش به سزایی دارند و باید زمینه و بستر فعالیت آنها را هموار و فراهم کرد.
شعبانی افزود: در حال حاضر تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در حوزه کار و تولید و تصمیم‌سازی‌های کلان استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند و توسعه و تقویت آنها در محیط‌های کار و تولید موجب تنظیم رابطه کارفرما و کارگر شده و از تنش‌های کاری جلوگیری می‌کند.
وی خاطر نشان کرد: تشکل های کارگری به عنوان دپارتمان جامعه کارگری هستند که با آسیب شناسی مشکلات و ارائه راهکار می توانند در تصمیم گیری مسئولان برای حل مشکلات تاثیرگذار باشند و باید از ظرفیت آنها بیشتر و بهتر استفاده کرد.

کد خبر: 55684

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =