از منتخبان اتاق بازرگانی تهران چه می‌دانیم؟

با اتمام انتخابات اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور، منتخبان از سوی نهاد برگزارکننده معرفی شده و در صورتی که در فرایند بررسی شکایت‌ها، تغییری رخ ندهد از بهار سال آینده، هیات نمایندگان جدید کار خود را آغاز خواهد کرد.

به گزارش آتیه‌آنلاین به نقل از ایسنا، در انتخابات اتاق بازرگانی تهران، فهرست ائتلاف برای فردا تمام کرسی‌ها را به دست آوردند. اتاق بازرگانی تهران فهرست ۱۶ منتخب در حوزه بازرگانی این اتاق را منتشر و توضیحاتی را درباره حوزه کاری و تخصصی آنها ارائه داده است.

با خوانش و شمارش ۲۱۸۰ رأی صحیح و قابل قبول فعال اقتصادی (از مجموع ۲۱۹۴ رأی با ۱۴ رأی سفید) که روز بیستم اسفندماه ۱۴۰۱ در جریان انتخابات هیات نمایندگان اتاق تهران در صندوق‌های رأی در نمایشگاه انداخته شد، ساکنان جدید ساختمان شماره۸۲ خیابان وزرا که آن را خانه بخش ‌خصوصی یا پارلمان بخش خصوصی پایتخت می‌خوانند مشخص شدند. از ۱۶ نماینده بخش ‌خصوصی در گروه بازرگانی، ۶ چهره از دوره نهم هیات نمایندگان به دوره دهم نیز راه یافته‌اند؛ عباس آرگون، شهاب جوانمردی، افشین کلاهی، حمیدرضا صالحی، هرویک یاریجانیان و مهراد عباد این شش عضو دوره نهم هستند که در این دوره نیز در گروه بازرگانی به فعالیت خود ادامه خواهند داد. هم‌چنین ۱۰ چهره جدید یا به تعبیری ۱۰ فعال بخش بازرگانی جدید به این ترکیب افزوده شده‌اند که در دوره نهم نماینده بخش خصوصی در حوزه بازرگانی خواهند بود.

در صدر فهرست منتخبان گروه بازرگانی، نام «عباس آرگون» قرار گرفته است. عضو دوره‌های هشتم و نهم هیات‌نمایندگان اتاق تهران که در ترکیب هیات نمایندگان دوره دهم نیز ابقا شد. رشته تحصیلی این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران، مدیریت مالی بوده و هر دو مقطع لیسانس و فوق‌لیسانس را در دانشگاه تهران گذرانده است. عباس آرگون در دوره‌های پیشین هیات ‌نمایندگان، کسوت عضویت در کمیسیون صنعت و معدن و کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات و همچنین نایب‌رئیسی کمیسیون بازار پول و سرمایه را بر تن داشت.

محسن بهرامی ارض اقدس با تحصیلاتی در حوزه عمران و برنامه‌ریزی شهری از آن چهره‌هایی است که طی دوران فعالیت خود میان بخش دولتی و خصوصی در رفت‌وآمد بوده است. معاونت وزارت بازرگانی، مشاور وزارت نفت، عضویت در شورای رقابت و دبیری ستاد تنظیم بازار از جمله مناصبی است که او در طول سال‌های گذشته بر عهده داشته است.

به ترکیب دهمین دوره هیات نمایندگان اتاق تهران دو چهره از صنعت خودرو نیز اضافه شده است که یکی از آنها سعید تاجیک از فعالان اقتصادی در این بخش بوده و در جایگاه مدیرعامل و نایب‌رئیس هیات مدیره شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران نقش‌آفرینی کرده است.

از میان آن تعدادی از اعضای هیات نمایندگان که از دوره نهم به دوره دهم راه یافته‌اند، از شهاب جوانمردی نیز می‌توان یاد کرد؛ او از فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و کسب‌وکارهای دانش‌بنیان است و مدیرعاملی هلدینگ فناوری اطلاعات و ارتباطات فناپ را بر عهده دارد.

در فهرست اعضای جدید هیات نمایندگان اتاق تهران، نام یک فعال حوزه صنایع دستی نیز به چشم می‌خورد؛ سیدمرتضی حاجی‌آقامیری. او یکی از دهه شصتی‌های راه یافته به این دوره از هیات نمایندگان اتاق بازرگانی پایتخت است که در صنعت فرش دستباف فعالیت می‌کند.

عضو هیات مدیره انجمن انبوه‌سازان استان تهران نیز یکی از منتخبان جدید دهمین دوره هیات نمایندگان اتاق تهران است. ایرج رهبر از دانش‌آموختگان دانشگاه پلی‌تکنیک بوده و به عنوان یکی از فعالان برتر صنعت مسکن و ساختمان شناخته می‌شود. از دیگر فعالان صنعت خودرو که به دهمین دوره هیات نمایندگان اتاق تهران گام نهاده، پیمان سنندجی است. او در حوزه قطعه‌سازی و خودروسازی فعالیت دارد.

صالحی از فعالان صنعت برق است و ریاست فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران را بر عهده دارد. ابوالفتح صانعی، نایب‌رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران که دوره نهم هیات نمایندگان تحت عنوان نماینده تشکل‌ها به اتاق تهران آمدوشد داشت، یکی دیگر از برگزیدگان دهمین دوره انتخابات اتاق تهران است. صانعی از چهره‌های شناخته شده در صنعت تجهیزات پزشکی بوده و در تشکل‌های مختلفی از جمله فدراسیون واردات و فدراسیون اقتصاد سلامت نیز عضویت داشته است.

صنعت گاز هم یک نماینده در دهمین دوره هیات نمایندگان اتاق تهران دارد. مهراد عباد از جمله منتخبانی است که در دوره نهم نیز یکی از ۴۰ کرسی نمایندگی بخش خصوصی را در اختیار داشت. عباد از فعالان جوان صنعت گاز، گازهای فشرده و اقتصاد دانش‌بنیان کشور است. در فهرست راه‌یافتگان به اتاق بازرگانی تهران، نماینده جدیدی از صنعت دارو حضور دارد؛ محمد عبده‌زاده، مقطع دکترای داروسازی را در دانشگاه تهران گذرانده و از متخصصان این حوزه در کشور است.

محمدرضا غفراللهی نیز از دیگر منتخبان حوزه بازرگانی در انتخابات دهمین دوره هیات نمایندگان اتاق تهران است. او از فعالان جوان حوزه صادرات و صنعت غذا، شیرینی و شکلات است. باب حضور فعالان اقتصاد دیجیتال در ترکیب هیات نمایندگان اتاق تهران از دوره نهم گشوده شد و افشین کلاهی نیز یکی از نخستین راه‌یافتگان از این صنعت به اتاق بود.

علیرضا کیانی آذربایجانی از کارآفرینان صنایع آرایشی و بهداشتی و عضو هیات مدیره انجمن صنایع شوینده، آرایشی و بهداشتی ایران است. رامین گوران اوریمی از فعالان صنعت مسکن و ساختمان و از مجریان پروژه‌های انبوه‌سازی مسکن و انواع سازه‌های بزرگ صنعتی است. دوره نهم هیات نمایندگان اتاق تهران یک عضو اقلیت داشت که راه او در دوره دهم هیات نمایندگان نیز ادامه یافته است. هرویک یاریجانیان در دوره نهم نماینده بخش صنعت بود که در این دوره در گروه بازرگانی نامزد انتخابات شد و فعالان بخش خصوصی در این حوزه نیز مجدد او را انتخاب کردند.

ا

کد خبر: 58565

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =