بازارگردانی بازیگران بورس

روز ‌شنبه «پنجم آذرماه» شاخص کل بورس با رشد بیش از ۴ هزار واحدی در محدوده دو میلیون و ۲۴ هزار واحدی قرار گرفت.

به گزارش «آتیه آنلاین»، در دومین روز معاملاتی بازار سهام در هفته جاری شاخص کل بورس با صعود ۴.۴۷۰ واحدی در محدوده دو میلیون و ۲۴ هزار واحدی قرار گرفت. شاخص کل هم وزن نیز با رشد بیش از ۲ واحدی در محدوده ۷۰۸ هزار واحدی قرار گرفت.

همچنین امروز و در جریان داد و ستدهای بورس تهران، ۷.۶ میلیارد ورقه سهم طی ۳۵۱ هزار نوبت معاملاتی به ارزش بیش از ۵.۱ هزار میلیارد تومان معامله شد و نمادهای مخابرات ایران، پتروشیمی نوری، معدنی وصنعتی گل‌گهرسرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، کشتیرانی جمهوری اسلامی و پتروشیمی پردیس بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای فولاد مبارکه و سرمایه‌گذاری ساختمان ایران بیشترین تاثیر منفی را بر روی شاخص کل بورس داشتند.

شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با رشد ۵۹ واحدی در محدوده ۲۵ هزار واحدی قرار گفت. در فرابورس نیز ۱۰ میلیارد ورقه سهم طی ۲۵۶ هزار نوبت معاملاتی به ارزش بیش ۵.۹ هزار میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت و نمادهای مالی سپهر صادرات و آریا ساسول، انتخاب الکترونیک فولاد هرمزگان جنوب، بیمه پاسارگاد و مادیران بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای صبا فولاد خلیج‌فارس و سرمایه‌گذاری مسکن پردیس بیشترین تاثیر منفی را بر روی شاخص فرابورس گذاشتند.

نمادهای کوچک بورس مورد توجه اهالی بازار

این درحالیست که با رشدی ۱۰۰ میلیارد تومانی نسبت به دیروز، امروز ارزش معاملات سهام و حق تقدم به رقم ۳.۸ هزار میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها نیز ۶۵ میلیارد تومان پول از سهام و حق تقدم خارج کردند و تراز منفی ۱۴۰ میلیارد تومانی تا به اینجا در صندوق‌های درآمد ثابت ثبت کرده اند.

پارامترهای تابلویی همچنان وضعیت خوب و رو به بهبودی دارند و شاخص کل هم امروز کندل مثبتی بر روی حمایت خود ثبت کرد. نیمه اول بازارساز نشان داد که اجازه برهم خوردن تعادل سهم‌های بزرگ را نخواهد داد و فروشندگان خیلی زود از رنج‌های منفی خود پشیمان شدند.

در ادامه سهم‌های کوچک و متوسط بازار بهتر شدند و بعد از اینکه طی دو هفته گذشته ساختمانی ها عملکرد خوبی داشتند، امروز گروه غذایی مورد توجه بازار قرار گرفت و در انتهای بازار شاهد رنج‌های مثبت روی گروه قطعه‌سازی بودیم و این گروه هم خودی نشان داد. حفظ تعادل بزرگان هر روز بیشتر از دیروز بازیگران متوسط بازار را ترغیب می‌کند، فعال‌تر باشند و به نوعی بازارگردانی بورس را بر عهده گیرند.

کد خبر: 65866

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =