ارائه بیش از ۷ میلیون بار خدمت درمانی به بیمه‌شدگان تحت پوشش تامین‌اجتماعی در قم

مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان قم گفت: در ۹ ماهه نخست امسال بیمه‌شدگان تحت پوشش تامین‌اجتماعی در استان، بیش از ۷ میلیون بار از خدمات مراکز درمانی ملکی و مراکز طرف قرارداد بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش آتیه‌آنلاین به نقل از روابط عمومی مدیریت درمان تامین‌اجتماعی استان قم، مهدی محصل گفت: بر اساس آمار بدست آماده از خدمات ثبت شده در بخش درمان مستقیم و درمان غیرمستقیم مدیریت درمان استان قم، تعداد ۷ میلیون بار مراجعه به مراکز درمانی تامین اجتماعی و مراکز طرف قرارداد در استان قم گزارش شده است .

وی افزود: در ۹ ماهه نخست امسال، بیمه‌شدگان تحت پوشش تامین‌اجتماعی استان قم با بیش از ۵ میلیون و ۲۳۶ هزار بار مراجعه در بخش سرپایی و بیش از ۳۷ هزار و ۵۷۲ بار در بخش بستری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد رشد مراجعه داشته‌اند.

مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان قم در ادامه گفت: بیمه‌شدگان تحت پوشش تامین‌اجتماعی در ۹ ماهه نخست امسال نیز یک میلیون و ۸۰۲ هزار بار از خدمات بستری و سرپایی چهار مرکز درمانی تامین‌اجتماعی قم بهره‌مند شده‌اند که در یک نگاه آماری نشان می‌دهدچهار مرکز درمانی تامین‌اجتماعی قم به تنهایی یک چهارم نیاز درمانی بیمه‌شدگان تحت پوشش تامین اجتماعی را در استان پوشش می‌دهند.

محصل بیان کرد: بر اساس آمار منتشره از سایت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم، برآورد جمعیت استان در سال ۱۴۰۲ بالغ بر یک میلیون و ۴۳۵ هزار نفر بوده است که بیش از ۸۴۵ هزار نفر از بیمه‌شدگان و خانواده‌های آنها تحت پوشش سازمان تامین‌اجتماعی در استان قم قرار دارند و مدیریت درمان تامین‌اجتماعی جهت حمایت و خدمات‌رسانی به این قشر عظیم از جمعیت استان (قریب ۵۹ درصد) در دو بخش درمان مستقیم و غیر مستقیم فعالیت می‌کند.

مدیریت درمان تامین‌اجتماعی قم با یک بیمارستان ملکی و سه پلی‌کلینیک در بخش درمان مستقیم فعالیت می‌کند و خدمات درمانی سرپایی از طریق سه مرکز درمانی ملکی استان شامل پلی‌کلینیک بوعلی، پلی‌کلینیک ۲۲بهمن و پلی‌کلینیک دکتر غرضی و خدمات درمانی بستری از طریق بیمارستان ملکی امام رضا(ع) با ۱۲۵ تخت مصوب به بیمه شدگان ارائه می‌شود.

مدیریت درمان تامین‌اجتماعی استان قم در بخش درمان غیر مستقیم با خریداری خدمات درمانی از طریق انعقاد قرارداد با بیش از۸۵۰ پزشک و موسسات و مراکز تشخیصی درمانی مستقل و وابسته سبب افزایش میزان دسترسی و بهره‌مندی بیمه‌شدگان از خدمات درمانی سطح استان را فراهم کرده است.

کد خبر: 67332

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =