معافیت مالیاتی برای مراکز کارآفرینی حامی مددجویان بهزیستی

بر اساس ماده ۴۲ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، ۱۰۰درصد هزینه‌های افراد حقیقی و حقوقی در راستای احداث، تجهیز، توسعه و مناسب‌سازی تمامی مراکز کارآفرینی، حرفه‌آموزی و آموزشی مورد نیاز افراد دارای معلولیت با تایید بهزیستی به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب می‌شود.

به گزارش آتیه‌آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اعلام این خبر افزود: کارفرمایان در ازای استخدام فرد دارای معلولیت می‌توانند با ارائه نامه تایید شده توسط ادارات بهزیستی استان به ادارات مالیاتی، تمامی هزینه‌های انجام شده به واسطه اشتغال افراد دارای معلولیت را مشمول معافیت مالیاتی کنند.

روح‌اله خدابنده‌لو تعداد مددجویان بهره‌مند شده از حق بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی را از ابتدای سال تاکنون یک هزار و ۱۲۰ نفر اعلام کرد و گفت: ۸۷۹ نفر دارای معلولیت و ۲۴۱ نفر نیز از نیازمندان زیر پوشش، مشوق‌های بیمه‌ای خویش فرمایی و کارفرمایی معلولین(تثبیتی و جدید) دریافت کرده‌اند.

وی درباره پرداخت یارانه ارتقای کارایی افراد دارای معلولیت بیان کرد: سازمان بهزیستی بر حسب شدت معلولیت ۳۰ تا ۵۰ درصد از حداقل دستمزد ماهانه مصوب شورای عالی کار را به عنوان مشوق به کارفرمایان بخش غیردولتی در قبال بکارگیری افراد دارای معلولیت با تائید کمیته اشتغال سازمان بهزیستی پرداخت می‌کند.

خدابنده‌لو ادامه داد:‌ حداقل حقوق برای افراد با شدت معلولیت خفیف۳۰ درصد، متوسط ۴۰ درصد و شدید۵۰ درصد از سوی سازمان بهزیستی حداکثر تا ۵ سال تحت نظارت و پیگیری مددکار مرکز مثبت زندگی قابل پرداخت است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی منجر به قطع کمک هزینه‌های مستمر نظیر مستمری ماهانه، کمک هزینه نگهداری فرد دارای معلولیت در منزل یا حق پرستاری نمی‌شود، یادآور شد: مددجویان بهزیستی می‌توانند برای دریافت تسهیلات اشتغال با مراجعه به مراکز خدمات بهزیستی (مثبت زندگی) درخواست خود را ثبت کنند.

کد خبر: 68504

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =