بیش از ۹۷ هزار بازنشسته تحت پوشش صندوق بازنشستگی اصفهان هستند

جدیدترین آمارهای صندوق بازنشستگی اصفهان تا پایان آذر سال ۱۴۰۲ نشان می‌دهد که در حال حاضر بازنشستگان ۸۳ درصد جامعه تحت پوشش این صندوق را تشکیل می‌دهند. تعداد کل بازنشستگان تحت پوشش این صندوق با جامعه آماری ۹۷ هزار و  ۸۹۱  نفر به شمار می‌روند که ۴۲ هزار و ۲۹۹ نفر آنان زن و ۵۵ هزار و ۵۹۲ نفر مرد هستند.

به گزارش آتیه آنلاین، آخرین داده‌های آماری این صندوق نشان می‌دهد که بازنشستگان متوفی ۱۳ درصد، شاغلان متوفی سه درصد و ازکارافتادگان یک درصد گروههای تحت پوشش این صندوق را تشکیل می‌دهند. ازکارافتادگان ۶۲۸ نفر زن و ۴۷۸ نفر مرد، شاغلان متوفی ۳۲۰ نفر زن و سه هزار و ۲۰ نفر مرد و ۹۰۵ نفر بازنشسته متوفی زن و ۱۴ هزار و ۹۱ نفر مرد به شمار می‌روند.

صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان یکی از ۱۸ صندوق بیمه‌ای در کشور در حال حاضر بخشی از شاغلان در وزارتخانه‌ها را به عنوان کسورپرداز تحت پوشش دارد و از طرفی دیگر بخشی از جامعه بازنشستگان را با پرداخت حقوق به این افراد خدمات‌رسانی می‌کند.

در حال حاضر صندوق بازنشستگی کشوری با جامعه آماری یک میلیون و ۷۰۰ هزار بازنشسته در ۳۱ استان خدمات خود را به همه بازنشستگان و وظیفه‌بگیران تحت پوشش ارائه می‌دهد.

میانگین سن بازنشستگان ۵۲ سال است

براساس آمارهای این صندوق میانگین حقوق پرداختی بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی در استان اصفهان ۱۱۵ میلیون و ۵۶۶ هزار و ۳۶۳ ریال در نظر گرفته شده است تا افرادی که بخواهند از خدمات بازنشستگی از این صندوق بهره‌مند شوند بتوانند از حقوق لازم برخوردار شوند.

میانگین سن بازنشستگی در صندوق بازنشستگی در این استان ۵۲ سال محاسبه شده این در حالی است که میانگین سن فعلی افراد تحت پوشش این صندوق ۶۵ سال است.

داده‌های آماری صندوق بازنشستگی اصفهان نشان می‌دهد که میانگین مدت خدمت حقوق‌بگیران در این صندوق ۲۸ سال است و با این وجود میانگین مدت پرداخت حقوق برای افراد بازنشسته ۲۸ سال تعیین شده است.

۱۱۷ هزار حقوق‌بگیر تحت پوشش صندوق بازنشستگی اصفهان

اطلاعات موجود درباره تعداد حقوق‌بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی این استان نشانگر آمارهای مربوط به بازنشستگان براساس تفکیک زن و مرد است، طبق این آمارها در حال حاضر ۱۱۷ هزار و ۳۳۳ نفر حقوق‌بگیر از خدمات این صندوق برخوردار هستند که ۶۲.۳۷ درصد آنان را مردان و ۳۷.۶۳ دیگر را زنان تشکیل می‌دهند.

همچنین تعداد شاغلان کسورپرداز در صندوق بازنشستگی کشوری استان اصفهان به ۴۰ هزار و ۳۷۳ نفر تا پایان پاییز سال گذشته رسیده است.

۶۷ درصد حقوق‌بگیران در وزارت آموزش و پرورش مشغول هستند

اطلاعات موجود نشان‌دهنده این موضوع است که در حال حاضر ۶۷.۶۵ درصد حقوق‌بگیران تحت پوشش این صندوق در استان اصفهان در قالب ۷۹ هزار و ۳۷۱ نفر به عنوان شاغلان در وزارت آموزش و پرورش مشغول به فعالیت هستند.

همچنین ۱۳.۲۴ درصد از جامعه حقوق‌بگیران در این استان در قالب ۱۵ هزار و ۵۳۲ نفر در وزارت بهداشت، آموزش و پزشکی فعالیت دارند که این دو وزارتخانه بیشترین آمارهای مربوط به افراد تحت پوشش این صندوق بازنشستگی در اصفهان را به خود اختصاص داده‌اند.

وراث وظیفه‌بگیر تحت پوشش با آماری بیش از ۲۳ هزار

آمارهای مربوط به وراث وظیفه‌بگیر تا پایان آذر ۱۴۰۲ نیز ۲۳ هزار و ۱۳۸ نفر محسوب می‌شوند که این افراد شامل همسر، فرزند، مادر، پدر و نواده آنان هستند که در مجموع ۲۲ هزار و ۱۰۰ نفر زن و یک هزار و ۳۸ نفر مرد در این داده‌های آماری به شمار می‌روند.

استفاده بازنشستگان و وظیفه‌بگیران از خدمات جبران هزینه خسارت درمان در قرارداد سال ۱۴۰۲ تا پایان آذر ماه سال گذشته ۲۷۶ هزار و ۲۲۸ نفر از بازنشستگان افراد تحت تکفل آنان و وظیفه‌بگیران از خدمات جبران هزینه خسارت درمان در این صندوق استفاده کرده‌اند که تعداد مراجعه این افراد به مراکز درمانی در این بازه زمانی در مجموع به ۴۸۷ هزار و ۶۸۶ بار رسیده است.

یکی دیگر از خدمات صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت تسهیلات به وظیفه‌بگیران و بازنشستگان تحت پوشش است که در بخش وام ضروری، وام ازدواج فرزندان و تسهیلات پایان‌نامه‌های دانشجویان تقسیم‌بندی شده است.

همچنین تسهیلات مالی به افراد تحت پوشش ارائه شده در بخش وام ضروری برای مشمولانی همچون بازنشستگان ۱۰ هزار و ۳۰۲ مورد در این مدت بوده، همچنین وام ازدواج فرزندان بازنشستگان ۷۲ مورد و وام حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی برای بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و فرزندان آنان ۶۸ مورد به افراد دارای شرایط تعلق گرفت.

کد خبر: 70941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =