حدود ۱۷ هزار نفر از بازنشستگان کشوری در ایلام، زنان هستند

جدیدترین آمارهای صندوق بازنشستگی ایلام تا پایان آذر سال ۱۴۰۲ نشان می‌دهد در حال حاضر بازنشستگان ۸۴ درصد جامعه تحت پوشش این صندوق را تشکیل می‌دهند. در حال حاضر تعداد کل بازنشستگان تحت پوشش این صندوق با جامعه آماری ۳۳ هزار و  ۸۱۴ نفر به شمار می‌روند که ۱۷هزار و ۸۹۴ نفر آنان زن و ۱۵ هزار و ۹۲۰ نفر مرد هستند.

به گزارش آتیه آنلاین، آخرین داده‌های آماری این صندوق نشان می‌دهد که بازنشستگان متوفی ۱۳ درصد، شاغلان متوفی سه درصد و ازکارافتادگان یک درصد گروههای تحت پوشش این صندوق را تشکیل می‌دهند. ازکارافتادگان ۳۴۰ نفر زن و ۱۴۳ نفر مرد، شاغلان متوفی ۱۳۳نفر زن و ۹۶۷ نفر مرد و ۴۵۸ نفر بازنشسته متوفی زن و چهار هزار و ۷۹۶ نفر مرد به شمار می‌روند.

صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان یکی از ۱۸ صندوق بیمه‌ای در کشور در حال حاضر بخشی از شاغلان در وزارتخانه‌ها را به عنوان کسورپرداز تحت پوشش دارد و از طرفی دیگر بحشی از جامعه بازنشستگان را خدمات‌رسانی می‌کند.

میانگین مدت خدمت حقوق‌بگیران در ایلام ۲۷ سال

براساس آمارهای این صندوق میانگین حقوق پرداختی بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی ایلام ۱۱۴ میلیون و ۲۲۵ هزار و ۷۱۲ ریال در نظر گرفته شده است تا افرادی که بخواهند از خدمات بازنشستگی از این صندوق بهره‌مند شوند بتوانند از حقوق لازم برخوردار شوند.

میانگین سن بازنشستگی در صندوق بازنشستگی در این استان ۵۲ سال محاسبه شده این در حالی است که میانگین سن فعلی افراد تحت پوشش این صندوق ۶۴ سال است.

داده‌های آماری صندوق بازنشستگی ایلام نشان می‌دهد که میانگین مدت خدمت حقوق‌بگیران در این صندوق ۲۷ سال و متوسط مدت پرداخت حقوق برای افراد بازنشسته نیز ۲۷ سال تعیین شده است.

تعداد شاغلان کسورپرداز ایلام حدود ۱۷ هزار نفر

اطلاعات موجود درباره تعداد حقوق‌بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی این استان نشانگر آمارهای مربوط به بازنشستگان براساس تفکیک زن و مرد است، طبق این آمارها در حال حاضر ۴۰ هزار و ۶۵۱ نفر حقوق‌بگیر از خدمات این صندوق برخوردار هستند که ۵۳.۶۹ درصد آنان را مردان و ۴۶.۳۱ دیگر را زنان تشکیل می‌دهند.

همچنین تعداد شاغلان کسورپرداز در صندوق بازنشستگی استان ایلام براساس آخرین داده‌های آماری به ۱۶ هزار و ۹۶۶ نفر تا پاییز سال گذشته رسیده است.

۲۹ هزار حقوق‌بگیر مشغول فعالیت در وزارت آموزش و پرورش

اطلاعات موجود در صندوق بازنشستگی کشوری نشان‌دهنده این موضوع است که در حال حاضر ۷۲.۲ درصد حقوق‌بگیران تحت پوشش این صندوق در استان ایلام در قالب ۲۹ هزار و ۲۷۵ نفر به عنوان شاغلان در وزارت آموزش و پرورش مشغول به فعالیت هستند.

همچنین ۸.۴۵ درصد از جامعه حقوق‌بگیران در این استان در قالب سه هزار و ۴۳۷ نفر در وزارت بهداشت، آموزش و پزشکی فعالیت دارند که این دو وزارتخانه بیشترین آمارهای مربوط به افراد تحت پوشش این صندوق بازنشستگی در ایلام را به خود اختصاص داده‌اند.

آمارهای مربوط به وراث وظیفه‌بگیر تا پایان آذر ۱۴۰۲ نیز هفت هزار و ۹۲۵ نفر محسوب می‌شوند که این افراد شامل همسر، فرزند، مادر، پدر و نواده آنان هستند که در مجموع هفت هزار و ۶۲۶ نفر زن و ۲۹۹ نفر مرد در این داده‌های آماری به شمار می‌روند.

استفاده بازنشستگان و وظیفه‌بگیران از خدمات جبران هزینه خسارت درمان

در قرارداد سال ۱۴۰۲ تا پایان آذر ماه سال گذشته ۸۰ هزار و ۸۵۷ نفر از بازنشستگان افراد تحت تکفل آنان و وظیفه‌بگیران از خدمات جبران هزینه خسارت درمان در این صندوق استفاده کرده‌اند که تعداد مراجعه این افراد به مراکز درمانی در این بازه زمانی در مجموع به ۱۱۹ هزار و ۲۰۴ بار رسیده است.

یکی دیگر از خدمات صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت تسهیلات به وظیفه‌بگیران و بازنشستگان تحت پوشش است که در بخش وام ضروری، وام ازدواج فرزندان و تسهیلات پایان‌نامه‌های دانشجویان تقسیم‌بندی شده است.

همچنین تسهیلات مالی به افراد تحت پوشش ارائه شده در بخش وام ضروری برای مشمولانی همچون بازنشستگان سه هزار و ۸۰ مورد در این مدت بوده، همچنین وام ازدواج فرزندان بازنشستگان ۳۶ مورد و وام حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی برای بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و فرزندان آنان هفت مورد به افراد دارای شرایط تعلق گرفت.

صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان دومین صندوق بیمه‌ای در کشور با جامعه آماری یک میلیون و ۷۰۰ هزار بازنشسته در حال حاضر در ۳۱ استان خدمات خود را به همه بازنشستگان و وظیفه‌بگیران تحت پوشش ارائه می‌دهد.

کد خبر: 71394

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =