ناامیدی و احساس ناعدالتی باعث اختلال در اشتغال‌پذیری جوانان می‌شود

محمد چکشیان، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه رسیدگی و ارتقای فرهنگ جامعه کار و تولید از مهم‌ترین وظایف این معاونت در بخش فرهنگی است، افزود: اهتمام به ارتقای فرهنگ کار تحقق مهم‌ترین دغدغه‌ رهبر انقلاب اسلامی در حوزه رفع موانع تولید است.

به گزارش آتیه آنلاین به نقل از مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، چکشیان در نشست هم‌اندیشی با کلانتر مهرجردی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی با تشریح حوزه‌های فعالیت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حوزه فعالیت این معاونت در سه بخش فرهنگی، اجتماعی و ورزشی است و در بخش فرهنگی به دو حوزه فرهنگ عمومی و فرهنگ کار توجه می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر کار با اشاره به اهمیت موضوع فرهنگ در منظومه فکری مقام معظم رهبری افزود: رهبر معظم انقلاب در پیامشان برای انتصاب اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی فرمودند «فرهنگ، جهت‌دهنده‌ همه‌ اقدام‌های اساسی و زیربنائی جوامع بشری و شتاب‌دهنده یا کُندکننده‌ آن است» و در نخستین دیدارشان با اعضای هیات دولت سیزدهم نیز فرهنگ را زیربنای تمامی اقدامات اساسی کشور بیان فرمودند.

او افزود: در همین راستا رهبر معظم انقلاب مهم‌ترین موانع تولید را موانع فرهنگی دانسته‌اند یعنی به‌عبارت دیگر مهم‌ترین اقدام در حوزه رفع موانع تولید و در نتیجه رشد تولید توجه به حوزه فرهنگ و برنامه‌ریزی برای رفع موانع فرهنگی تولید است.

چکشیان با اشاره به این‌که رسیدگی و ارتقای فرهنگ جامعه کار و تولید از مهم‌ترین وظایف این معاونت در بخش فرهنگی معاونت است، گفت: اهتمام به ارتقای فرهنگ کار؛ برطرف کردن مهم‌ترین دغدغه‌ رهبری در حوزه رفع موانع تولید است.

او در ادامه با بیان اینکه بخش قابل توجهی از بیکاری در جامعه منشاء فرهنگی دارد، اضافه کرد: مسئله اشتغال صرفاً به علت فقدان کار مناسب نیست و بخش از آن به جهت عدم اشتغال‌پذیری جوانان در سنین فعالیت است.

چکشیان با اشاره به اینکه وظیفه نهادهای جریان‌سازِ فرهنگی توجه به موانع اشتغال‌پذیری جوانان و آگاهی‌سازی خانواده‌ها است، افزود: مواردی همچون ناامیدی و احساس ناعدالتی، سرگرمی‌های مضر و توجه بیش از حد به فضای مجازی موانعی است که باعث اختلال در اشتغال‌پذیری جوانان می‌شود.

کد خبر: 60598

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =