۳۵ هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی احداث شد

رییس مرکز مشارکت‌های مردمی، موسسات غیردولتی و توانمندسازی بهزیستی کشور، گفت: ۳۵ هزار واحد مسکونی از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون برای جامعه زیر پوشش این سازمان حمایتی احداث و به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش آتیه‌آنلاین به نقل از ایرنا، علی ربوبی افزود: این تعداد واحد مسکونی با همکاری و مشارکت نهادهایی مانند بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بسیج سازندگی، خیرین و سازمان بهزیستی تسهیل گری و در اختیار افراد واجد شرایط زیرپوشش این سازمان قرار گذاشته شده است.

او اضافه کرد: این واحدهای مسکونی به افراد دارای معلولیت، خانواده های دارای معلول سرپرست خانوار، زنان سرپرست خانوار، خانواده های دارای حداقل ۲ عضو معلول و معلولان مجرد ۲۰ سال به بالا براساس قانون ساماندهی، تولید و عرضه مسکن واگذار شده است.

رییس مرکز مشارکت‌های مردمی، موسسات غیردولتی و توانمندسازی بهزیستی کشور با بیان اینکه یکی از طرح های مهمی که توسط این سازمان در دست اجراست کمک به تامین مسکن خانواده های حداقل ۲ عضو معلول جامعه است، گفت: این طرح در ۲ فاز با تامین مسکن ۱۸ هزار خانوار واجد شرایط این طرح آغاز شده است.

ربوبی تاکید کرد: از این تعداد تاکنون ۱۴ هزار واحد به واجدین شرایط واگذار و پیش بینی می شود تا انتهای سال ۱۴۰۳، تعداد ۱۸ هزار واحد در کشور محقق شود.

احدات ۱۷۵ هزار واحد مسکونی برای افراد زیر پوشش بهزیستی در کشور

او با بیان اینکه از زمان آغاز به کار واحد مسکن سازمان بهزیستی تاکنون ۱۷۵ هزار واحد مسکن برای افراد زیر پوشش این سازمان احداث شده است، افزود: یکی از طرح های مهمی که این سازمان با مشارکت وزارت راه و شهرسازی در دست اجرا دارد طرح نهضت ملی مسکن است که برای اجرای آن سازمان بهزیستی ۲ تفاهم نامه را نیز با این وزارتخانه منعقد کرده است که در این راستا تاکنون ۱۶۰ هزار نفر از افراد زیر پوشش بهزیستی ثبت نام کرده اند.

رییس مرکز مشارکت‌های مردمی، موسسات غیردولتی و توانمندسازی بهزیستی کشور ادامه داد: از این تعداد برای ۱۶ هزار نفر تخصیص پروژه و جانمایی انجام شده است که بزودی کار ساخت آنها آغاز خواهد شد.

ربوبی گفت: در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تفاهمنامه ای نیز با بنیاد مسکن برای احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر بسته شده است که تا به امروز برای چهار هزار نفر در قالب این طرح نیز جانمایی انجام شده است که بخشی از آورده اعضا را بهزیستی پرداخت خواهد کرد.

پرداخت کمک بلاعوض ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن

ربوبی تاکید کرد: پیش‌بینی شده است در طرح نهضت ملی مسکن به افراد زیر پوشش این سازمان که در این طرح ثبت نام کرده و تایید شرایط شده اند نیز تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض برای تامین بخشی از سهم آورده افراد در کنار سایر امکانات که ادارات دیگر برای آنها در نظر گرفته اند، پرداخت شود.

او با دعوت از خانواده‌های زیر پوشش بهزیستی برای ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن، گفت: به غیر از این کمک ۱۰۰ میلیون تومانی این مددجویان از پرداخت حق انشعاب آب و فاضلاب، برق و گاز نیز معاف هستند.

ربوبی با بیان اینکه دولت مصوبه‌ای نیز داشته است تا شرایط دریافت تسهیلات برای افراد زیر پوشش این سازمان آسانتر شود، اضافه کرد: ۲ ماه قبل نیز در شورای عالی مسکن کشور مصوبه ای به تصویب رسید که بر اساس آن برای دهک های یک تا چهار که افراد زیر پوشش بهزیستی نیز شامل آن می شوند از محل زمین هایی که وزارت راه و شهرسازی دارد اراضی مناسبی با کارمزد ۲ درصد و بازپرداخت اقساط ۱۵ ساله واگذار شود.

رییس مرکز مشارکت‌های مردمی، موسسات غیردولتی و توانمندسازی بهزیستی کشور یادآور شد: در صورت تحقق این امر بخشی از دغدغه های این افراد برای تامین آورده جبران خواهد شد.

کد خبر: 62533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =