ایران، رتبه اول سرعت رشد سالمندی در جهان

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران با تاکید بر لزوم توسعه مراکز روزانه گفت: در حال حاضر از ۴۳۰۰ سالمندی که در مراکز نگهداری می‌شوند بالغ بر ۱۳۰۰ نفر مجهول‌الهویه هستند.

به گزارش آتیه‌آنلاین به نقل از ایسنا، یوسف رضایی در همایش روز جهانی سالمندان با بیان اینکه سالمندی به جهت شرایط خاصی که در کشور داریم اهمیت مضاعفی دارد، افزود: ‌۱۰ درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند. از نظر سرعت رشدی که در حوزه سالمندی داریم، کشور اول در دنیا هستیم و از همین جهت باید اقدام و همکاری فرابخشی در این حوزه صورت گیرد.

تخصیص حدود ۵۰ درصد هزینه‌های درمان به حوزه سالمندی

به گفته وی، حدود ۵۰ درصد هزینه‌های درمان به حوزه سالمندی اختصاص دارد و باید حوزه سالمندی در سطح ملی و اجتماعی جزو اولویت‌ها باشد.

رضایی با اشاره به سرعت رشد جمعیت سالمندان گفت: براساس آمارهای سازمان بهداشت جهانی، پیش‌بینی می‌شود که تا ۲۰ سال دیگر این ۱۰ درصد جمعیت به ۲۰ درصد برسد.

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران در ادامه به فعالیت‌های بهزیستی در امور سالمندان اشاره کرد و گفت: ۱۷۲ مرکز شبانه‌روزی داریم و بیشتر از تخت‌های بیمارستان‌های دولتی استان تهران، تخت‌های شبانه روزی بهزیستی است‌ که از این ۱۷۲ مرکز، ۷۰ مرکز برای مرکز نگهداری از سالمندان اختصاص دارد.
رضایی با بیان اینکه بالغ بر ۴۳۰۰ سالمند در مراکز شبانه روزی بهزیستی نگهداری می‌شوند، افزود: می‌توان ورودی مراکز سالمندان را کاهش داد. هفت مرکز روزانه داریم که حدود ۳۰۰ نفر از سالمندان در مراکز روزانه خدمات دریافت می‌کنند.

«مجهول‌الهویه» بودن حدود یک سوم سالمندان مراکز نگهداری

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران با تاکید بر لزوم توسعه مراکز روزانه گفت: هرچقدر مراکز روزانه را توسعه دهیم، ورودی‌ها به مراکز شبانه روزی کمتر خواهد شد. در حال حاضر از ۴۳۰۰ سالمندی که در مراکز نگهداری می‌شوند بالغ بر ۱۳۰۰ نفر مجهول‌الهویه هستند.

او با اشاره به اینکه مراکز روزانه یکی از مراکزی است که می‌تواند به سلامت جسمی سالمندان کمک کند، افزود: ویزیت در منزل یکی از فعالیت‌های مهم سازمان بهزیستی است که از وضعیت مطلوب فاصله داریم.

کد خبر: 64263

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =