مهم‌ترین توقع دولت از بهزیستی رفتار شایسته با جامعه هدف است

«صولت مرتضوی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مهم‌ترین توقع دولت را از سازمان بهزیستی کشور رفتار شایسته با جامعه هدف عنوان کرد.

به گزارش آتیه آنلاین به نقل از مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مرتضوی در «رویداد ملّی هم‌افزایی ظرفیت‌سازی اجتماعی سازمان بهزیستی کشور» گفت: این سازمان به یکی از ارگان‌های توانمندسازی معلولان و آحاد دچار آسیب‌های اجتماعی تبدیل شده و یکی از مظاهر بزرگ عدالت اجتماعی است.

وی با اشاره به مردم مظلوم غزه که مورد هجوم همه‌جانبه استکبار قرار گرفته‌اند، افزود: قصه پرغصه این است که سال‌ها برای ایجاد نظم جهانی، سازمان‌های مختلفی با هزینه‌کرد از جیب ملت‌های جهان ایجاد شده است.

مرتضوی، سازمان ملل، شورای امنیت و سازمان حقوق بشر را از جمله این سازمان‌ها دانست و افزود: شعار قدرت‌های بزرگ ایجاد آزادی و دموکراسی در جهان بود، اما ملاحظه می‌کنید که بخشی از فلسطین اشغالی تحت آماج شدیدترین حملات قرار می‌گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: رئیس‌جمهور نابخرد آمریکا که آدم احساس می‌کند حیات نباتی دارد، می‌گوید اگر اسرائیلی وجود نداشت، ما اکنون باید اسرائیل را ایجاد می‌کردیم و به صراحت اعلام می‌کند که هرچه بخواهید به شما پرداخت می‌کنم.

وزیر کار دولت سیزدهم در محکومیت این جنایات تأکید کرد: آن‌ها به صغیر و کبیر رحم نمی‌کنند؛ اردوگاه، کلیسا و مسجد در امان نیستند. اعلام می‌کنند به بیمارستان‌ها حمله می‌کنیم و در یک حمله شبانه به بیمارستان نزدیک به هزار بیمار را به شهادت می‌رسانند. دیشب از زمین، دریا و هوا در هر کیلومتر مربع هزاران تُن بمب بر سر مردم مظلوم ریختند. متأسفانه می‌بینید که چه سکوتی در دولت‌ها حاکم است و ملت‌ها چگونه به خروش آمده‌اند، اما متأسفانه گوش شنوایی وجود ندارد.

وزیر رفاه در بخش دیگری از سخنان خود به افتخارآفرینی مددجویان در مسابقات پاراآسیایی اشاره و از تلاش خانواده‌های این عزیزان و همه دست‌اندرکاران تشکر کرد.

وی ادامه داد: سازمان بهزیستی کشور تنوع مأموریت دارد و گاهی مأموریت‌هایی که بسیاری از دستگاه‌ها قادر به انجام آن نیستند و خارج از وظایف سازمان بهزیستی است را به این سازمان واگذار می‌کنند.

مرتضوی گفت: سال ۱۴۰۱ در ۲ مرحله برای مراکز نگهداری معلولان منابع خوبی تخصیص داده شد و در سال ۱۴۰۲ نیز برای نخستین بار مستمری مددجویان تحت پوشش افزایش ۴۰ درصدی داشته است.

او با طرح این پرسش که دولت از کارگزاران بهزیستی چه توقعاتی دارد، گفت: مهم‌ترین توقع دولت، رفتار شایسته با جامعه هدف است. ‌ باید توجه ویژه‌ای به جامعه هدف داشته باشیم، یعنی توجه به بهداشت، درمان، اشتغال و مسکن؛ شاید سؤال شما این باشد که آیا همه این‌ها از عهده دولت برمی‌آید؟ بخشی از عهده دولت و بخشی از عهده شما به‌عنوان کارگزاران حوزه بهزیستی برمی‌آید. باید مشارکت اجتماعی را ساماندهی کنید و یکی از نیازهای ضروری مددجویان تأمین مسکن است.

وزیر کار افزود: باید به حوزه اشتغال توجه ویژه کنید. آموزش مناسب دهید و منابع خوبی هم اختصاص داده شده است. در حوزه مددجویان بهزیستی بانک‌های عامل هم همکاری و همراهی خوبی دارند.

مرتضوی خطاب به کارکنان سازمان بهزیستی یادآور شد: در حوزه اورژانس اجتماعی باید کمک کنید. اورژانس اجتماعی با اورژانس وزارت بهداشت بسیار متفاوت است. شما باید در صحنه حاضر شوید و برای آحاد مختلف جامعه رفع مشکل کنید. افزایش سطح پوشش خدمات‌گیرندگان به‌ویژه زنان سرپرست خانوار، شناسایی استعدادهای برتر و درخشان و کمک به این استعدادها برای شکوفایی از تکالیف ماست و البته برای عمل‌کردن به تکالیف باید خود را متعهد به ارائه خدمت بدون منت و توأم با عشق کنیم.

کد خبر: 64970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =