۷۲ درصد حقوق‌بگیران البرز در وزارت آموزش و پرورش مشغول هستند

اطلاعات موجود صندوق بازنشستگی کشوری تا پایان آذرماه سال گذشته نشان‌دهنده این است که در حال حاضر ۷۲.۲ درصد حقوق‌بگیران تحت پوشش این صندوق در استان البرز در قالب ۲۹ هزار و ۲۷۵ نفر به عنوان شاغلان در وزارت آموزش و پرورش مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش آتیه آنلاین، همچنین ۸.۴۵ درصد از جامعه حقوق‌بگیران در این استان در قالب سه هزار و ۴۳۷ نفر در وزارت بهداشت، آموزش و پزشکی فعالیت دارند که این دو وزارتخانه بیشترین آمارهای مربوط به افراد تحت پوشش این صندوق بازنشستگی در البرز را به خود اختصاص داده‌اند.

صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان یکی از ۱۸ صندوق بیمه‌ای در کشور در حال حاضر بخشی از شاغلان در وزارتخانه‌ها را به عنوان کسورپرداز تحت پوشش دارد و از طرفی دیگر بخشی از جامعه بازنشستگان را با پرداخت حقوق به این افراد خدمات‌رسانی می‌کند.

در حال حاضر صندوق بازنشستگی کشوری با جامعه آماری یک میلیون و ۷۰۰ هزار بازنشسته در ۳۱ استان خدمات خود را به همه بازنشستگان و وظیفه‌بگیران تحت پوشش ارائه می‌دهد.

۱۱۷ هزار حقوق‌بگیر تحت پوشش صندوق بازنشستگی البرز

اطلاعات موجود درباره تعداد حقوق‌بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی این استان نشانگر آمارهای مربوط به بازنشستگان براساس تفکیک زن و مرد است، طبق این آمارها در حال حاضر ۴۰ هزار و ۶۵۱ نفر حقوق‌بگیر از خدمات این صندوق برخوردار هستند که ۵۳.۶۹ درصد آنان را مردان و ۴۶.۳۱ درصد دیگر را زنان تشکیل می‌دهند.

همچنین تعداد شاغلان کسورپرداز در صندوق بازنشستگی کشوری استان البرز به ۱۶ هزار و ۹۶۶ نفر تا پایان پاییز سال گذشته رسیده است.

بیش از ۱۷ هزار بازنشسته صندوق بازنشستگی البرز زن هستند

جدیدترین آمارهای صندوق بازنشستگی البرز تا پایان آذر سال ۱۴۰۲ نشان می‌دهد که در حال حاضر بازنشستگان ۸۳ درصد جامعه تحت پوشش این صندوق را تشکیل می‌دهند. تعداد کل بازنشستگان تحت پوشش این صندوق با جامعه آماری ۳۳ هزار و ۸۱۴ نفر به شمار می‌روند که ۱۷ هزار و ۸۹۴ نفر آنان زن و ۱۵ هزار و ۹۲۰ نفر مرد هستند.

آخرین داده‌های آماری این صندوق نشان می‌دهد که بازنشستگان متوفی ۱۳ درصد، شاغلان متوفی سه درصد و ازکارافتادگان یک درصد گروههای تحت پوشش این صندوق را تشکیل می‌دهند. ازکارافتادگان ۳۴۰ نفر زن و ۱۴۳ نفر مرد، شاغلان متوفی ۱۳۳ نفر زن و ۹۶۷ نفر مرد و ۴۵۸ نفر بازنشسته متوفی زن و چهار هزار و ۷۹۶ نفر مرد به شمار می‌روند.

میانگین سن بازنشستگان ۵۲ سال است

براساس آمارهای این صندوق میانگین حقوق پرداختی بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی در استان البرز ۱۱۴ میلیون و ۲۲۵ هزار و ۷۱۲ ریال در نظر گرفته شده است تا افرادی که بخواهند از خدمات بازنشستگی از این صندوق بهره‌مند شوند بتوانند از حقوق لازم برخوردار شوند.

میانگین سن بازنشستگی در صندوق بازنشستگی در این استان ۵۲ سال محاسبه شده این در حالی است که میانگین سن فعلی افراد تحت پوشش این صندوق ۶۴ سال است.

داده‌های آماری صندوق بازنشستگی البرز نشان می‌دهد که میانگین مدت خدمت حقوق‌بگیران در این صندوق ۲۷ سال است و با این وجود میانگین مدت پرداخت حقوق برای افراد بازنشسته ۲۷ سال تعیین شده است.

وراث وظیفه‌بگیر تحت پوشش با آماری با حدود هشت هزار نفر

آمارهای مربوط به وراث وظیفه‌بگیر تا پایان آذر ۱۴۰۲ نیز هفت هزار و ۹۲۵ نفر محسوب می‌شوند که این افراد شامل همسر، فرزند، مادر، پدر و نواده آنان هستند که در مجموع هفت هزار و ۶۲۶ نفر زن و ۲۹۹ نفر مرد در این داده‌های آماری به شمار می‌روند.

استفاده بازنشستگان و وظیفه‌بگیران از خدمات جبران هزینه خسارت درمان در قرارداد سال ۱۴۰۲ تا پایان آذر ماه سال گذشته ۸۰ هزار و ۸۵۷ نفر از بازنشستگان افراد تحت تکفل آنان و وظیفه‌بگیران از خدمات جبران هزینه خسارت درمان در این صندوق استفاده کرده‌اند که تعداد مراجعه این افراد به مراکز درمانی در این بازه زمانی در مجموع به ۱۱۹ هزار و ۲۰۴ بار رسیده است.

یکی دیگر از خدمات صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت تسهیلات به وظیفه‌بگیران و بازنشستگان تحت پوشش است که در بخش وام ضروری، وام ازدواج فرزندان و تسهیلات پایان‌نامه‌های دانشجویان تقسیم‌بندی شده است.

همچنین تسهیلات مالی به افراد تحت پوشش ارائه شده در بخش وام ضروری برای مشمولانی همچون بازنشستگان سه هزار و ۸۰ مورد در این مدت بوده، همچنین وام ازدواج فرزندان بازنشستگان ۳۶ مورد و وام حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی برای بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و فرزندان آنان هفت مورد به افراد دارای شرایط تعلق گرفت.

کد خبر: 71234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =