کنترل کیفی پروژه‌های عمرانی سلامت محور سازمان تامین اجتماعی ارتقاء می‌یابد

تفاهم‌نامه‌ همکاری مشترک بین شرکت سرمایه‌گذاری خانه سازی ایران وابسته به سازمان تامین اجتماعی با شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به منظور ارتقاء و کنترل کیفی پروژه‌های عمرانی حوزه درمان و سلامت به امضاء رسید.

به گزارش خبرنگار آتیه‌آنلاین، مهدی رستمی سرپرست شرکت سرمایه‌گذاری ایران در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری میان این شرکت و آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گفت: امروز تفاهم‌نامه‌ای به منظور همکاری بین شرکت خانه سازی و آزمایشگاه در جهت ارتقاء کیفی پروژه‌‎های عمرانی سازمان تامین اجتماعی امضاء و مبادله شد.

رستمی افزود: بر اساس مفاد این تفاهم‌نامه‌ قرار است که سازمان تامین اجتماعی در مسیر اجرای پروژه های عمرانی خود، خدماتی در حوزه ژئوتکنیک و مقاومت مصالح و پشتیبانی فنی- عملیاتی و دیگر موارد فنی مهم را از سوی آزمایشگاه دریافت کند.

کنترل کیفی پروژه‌های عمرانی سلامت محور سازمان تامین اجتماعی ارتقاء می‌یابد

او ادامه داد: «تامین اجتماعی» سازمانی عام المنفعه است که افتخار خدمت‌رسانی درمانی و بیمه‌ای به بیش از 45 میلیون نفر را دارد. بنابراین در جهت رعایت اصول فنی و مهندسی و همچنین ارتقاء سطح ایمنی و استحکام ساختمان مراکز بیمارستانی، درمانگاه‌ها،پلی کیلینک‌ها و شعب بیمه‌ای تفاهم‌نامه پیش رو با آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به امضاء رسید.
سرپرست شرکت خانه‌سازی ایران ایمنی و استحکام مراکز درمانی و بیمارستانی در زمان بروز حوادث غیرمترقبه را حائز اهمیت خواند و گفت: در زمان بروز حوادث غیرمترقبه مراکز درمانی از مهم ترین مراکز خدمت رسانی به حادثه دیدگان به شمار می آیند و بنابراین رعایت اصول فنی و مهندسی در هنگام ساخت بیمارستان و مباحث مرتبط با کنترل کیفیت بسیار اهمیت دارد.
رستمی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک را یکی شرکت‌های مطرح در حوزه آزمایش، نظارت و کنترل کیفی پروژه‌های عمرانی دانست و افزود: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در راستای مسئولیت اجتماعی خویش در ارایه خدمات باکیفیت به بیمه شدگان و همچنین کاهش هزینه‌های تمام شده پروژه‌ها در این تفاهم‌نامه حاضر شده است. سازمان تامین اجتماعی در جهت ارتقاء کنترل کیفی پروژه‌های عمرانی خود از ظرفیت‌های موجود این شرکت استفاده کند. تفاهم‌نامه حاضر آزمایشگاه فنی را به اعمال 30درصد تخفیف بر تعرفه‌های مصوب خدمات خود به شرکت خانه‌سازی ملزم می‌سازد.
او انجام مطالعات موثر در ارتقای زیرساخت‌های حوزه مسکن و بخش بهداشت و درمان، تعدد آزمایشگاه‌ها در سراسر کشور و ابزارهای مجهز و همچنین خدمات مشاوره فنی را از ظرفیت های موجود در این شرکت معرفی کرد.
رستمی تاکید کرد: درخواست ما از آزمایشگاه فنی این است که به‌روزترین و مدرن‌ترین ابزار ها را در انجام آزمایش‌های بتن، فولاد و ژئوتکنیک به کار گیرد، همچنین از آغاز تا تحویل پروژه کنترل کیفی و نظارت خود را در بالاترین سطح اعمال کند.
سرپرست شرکت خانه سازی ایران در پایان با ابزار خرسندی از انعقاد این تفاهم نامه، افزود: قطعا با رعایت بیش از پیش اصول فنی و مهندسی، ضریب ایمنی و استحکام مراکز درمانی ارتقاء پیدا می کند. امیدواریم امضاء و مبادله این تفاهم‌نامه، زمینه ساخت مراکز ایمن و مجهز به منظور ارایه خدمات کم هزینه‌تر و بهینه‌تر به بیمه شدگان تامین اجتماعی در سراسر کشور را فراهم کند.
انسجام بخشی به همکاری های مشترک
مجید کیان‌پور، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک نیز در ادامه این مراسم با اشاره به سابقه همکاری مشترک این آزمایشگاه با سازمان تامین اجتماعی گفت: «تامین اجتماعی» یکی از سازمان‌هایی است که از سال‌های گذشته در مسیر اجرای پروژه‌های عمرانی خود از ظرفیت‌های موجود در این آزمایشگاه بهره‌مند می‌شد.

کنترل کیفی پروژه‌های عمرانی سلامت محور سازمان تامین اجتماعی ارتقاء می‌یابد

وی امضای تفاهم‌نامه حاضر را در انسجام‌بخشی همکاری‌های مشترک موثر دانست و افزود: قدمت فعالیت 67 ساله شرکت فنی و مکانیک خاک به موازی امکان انجام بیش از 630 نوع آزمایش در زمین‌شناسی، سنگ‌شناسی، مقاومت مصالح، مکانیک خاک و سنگ، قیر و اسفالت می‌تواند به ساخت ایمن و با کیفیت پروژه‌های درمانی و بیمه‌ای واگذارشده به شرکت خانه سازی تامین اجتماعی کمک کند.
کیان‌پور نیروهای انسانی نخبه و کارآمدو همچنین آزمایشگاه‌ها و تجهیزات به‌روز را از سرمایه‌های ارزشمند شرکت فنی و مکانیک خاک خواند و گفت: خوشبختانه ظرفیت‌های موجود در این شرکت سالیان مدیدی است که اعتماد بسیاری از سازمان ها را جلب کرده و تاکنون بسیاری از شرکت‌ها از جمله نظام مهندسی کشور، سازمان استاندارد و شرکت شهرک‌های صنعتی و... در قالب تفاهم‌نامه با شرکت وارد همکاری شده‌اند.
او تاکید کرد: اساسنامه آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و در متن آن ایجاد دفاتر و شعب برون مرزی نیز پیش بینی شده و بنابراین اگر سازمان تامین اجتماعی در صدد اجرای پروژه عمرانی در خارج از کشور است می‌تواند از این ظرفیت شرکت نیز بهره‌مند شود.
به گزارش آتیه‌آنلاین، آیین امضای تفاهم‌نامه میان مهدی رستمی، سرپرست شرکت سرمایه‌گذاری خانه‌سازی مجید کیان‌پور، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک امروز (4 بهمن ماه 1401) در محل ساختمان آزمایشگاه فنی برگزار شد.
کد خبر: 57330

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =