پوشش خدمات کاشت حلزون شنوایی در صندوق صعبالعلاج

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران، جزییات خدمات کاشت حلزونِ شنوایی تحت پوشش صندوق حمایت از بیماران صعب العلاج، خاص و نادر را تشریح کرد.

به گزارش آتیه آنلاین، محمد مهدی ناصحی در خصوص این که کدام خدمات کاشت حلزون تحت پوشش صندوق صعب العلاج است گفت: در گام اول قبل از کاشت، ابتدا بیمار نشان کم شنوایی شدید یا عمیق را دریافت می کند و کلیه خدمات قبل از عمل شامل توانبخشی، گفتار درمانی، ویزیت و ... را به صورت رایگان دریافت می نماید.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: در گام دوم کاشت حلزون، بیماری که کم شنوایی شدید یا عمیق دارد و در بررسی رای کمیسیون شنوایی دانشگاه به درمان کمک شنیداری در بازه زمانی معین پاسخ نداده و یا با رعایت سایر ضوابط به صورت اورژانسی نیازمند درمان پیشرفته کاشت حلزون می‌باشد، نشان جراحی کاشت حلزون را دریافت و این خدمت را با پوشش ۱۰۰ درصد تعرفه دولتی از محل صندوق صعب العلاج دریافت می‌نماید که این خدمت فقط در بیمارستان های دولتی دانشگاهی قابل پرداخت می باشد.

ناصحی گفت: در گام سوم، مرحله پیگیری پس از عمل جراحی کاشت حلزون است که بیمار در این مرحله نشانِ پس از کاشت حلزون را دریافت کرده و کلیه خدمات پیگیری شامل توانبخشی، گفتار درمانی، معاینات، ویزیت و... را به صورت رایگان دریافت می نماید.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در گام چهارم، پس از ۱۰ سال از کاشت حلزون در صورتی که پروتز بیمار نیاز به تعویض داشته باشد، طی فرآیندی این پروتز را دریافت می کند که صندوق صعب العلاج تا سقف ۱۵ میلیون تومان تقبل می نماید. شایان ذکر است کلیه هزینه های مربوط به نگهداری، پشتیبانی و تنظیمات این پروتز نیز از محل صندوق قابل پرداخت بوده که بابت آن تا سقف ۱۰ میلیون تومان در سال با ارایه فاکتور معتبر قابل پرداخت می باشد.

وی افزود:کلیه بیمه شدگان مشمول صندوق که براساس رای کمیسیون شنوایی دانشگاه، کاندید کاشت حلزون بوده با رعایت سایر ضوابط و شروط سنی می توانند این خدمت را دریافت نمایند.

کد خبر: 66242

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =