پیش‌بینی مهارت‌آموزی ۵۹۵ هزار سرباز در سال‌جاری

در دیدار رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی نیروهای مسلح موضوع مهارت‌آموزی ۵۹۵ هزار سرباز وظیفه به عنوان پیش‌بینی برنامه اجرایی در این حوزه مطرح شد.

به گزارش آتیه آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مهرداد عظیمی، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در ارتباط با اقدامات حوزه آموزش مهارت سربازان سردار محمد جواد زاده‌کمند، فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح و با یکدیگر دیدار و گفتگو کرد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این دیدار با بیان اینکه در سال ۹۶ اتفاق خوبی در زمینه مهارت‌آموزی رخ داده بیان کرد: امروز باید سعی کنیم تصمیمات کمک کننده به وضع موجود گرفته شود تا اتفاقات خوبی در کشور رخ دهد.

او با اشاره به اینکه امروز باید توجه بیشتری به مسیری که از سال ۹۶ پایه گذاری شده داشته باشیم گفت: جمهوری اسلامی به عنوان یک الگوی موفق، امید بسیاری از کشورها و اقلیم ها است و اینکه سربازی را توانمند کنیم نیز یک الگوی موفق است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای افزود: باید کمک کنیم این الگوی موفق در کشورهای دیگر نیز جاری شود و ما می توانیم این الگو ‌را در خارج از مرزهای خود نیز معرفی کنیم.

عظیمی ادامه داد: باید هم‌افزایی را در دستگاه‌های اجرایی دیگر داشته باشیم و بتوانیم مهارت‌آموزی را توسعه دهیم. ما می‌توانیم برای سطوح مدیریتی کشور نیز مهارت‌های روز را آموزش دهیم تا برای زندگی خود مهارت‌هایی را کسب کنند.

او اضافه کرد: در دنیای امروز باید این مهارت‌ها را برای جوانان به‌روزرسانی کنیم، دوران سربازی فرصت بسیار خوبی است که در جامعه هدف بتوانیم سرمایه‌گذاری کنیم و آموزش‌های مهارتی را برای سربازان داشته باشیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه موضوع «فرهنگ‌سازی» بسیار مهم است و برای فرهنگ‌سازی باید از ظرفیت‌های متفاوتی استفاده کرد گفت: امسال برای اولین بار «مسابقات ملی مهارتی سربازان» برگزار می‌شود که برای این مسابقات می‌توان برنامه ریزی بسیار مناسبی کرد تا به بهترین شکل اجرایی شود.

۸۰ درصد سربازان تحت پوشش مهارتی هستند

در ادامه این دیدار سردار محمد جواد زاده‌کمند، فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح گفت: رویکرد ما مشارکت فعال و تبدیل دوران سربازی به دوران تعلیم، تربیت ‌و رشد و ‌تعالی سربازان است. ۳۹ کارکرد برای سربازی تعریف کرده‌ایم و قصد داریم هر سرباز با یک مهارت تخصصی و یک بسته مهارت عمومی از نیروهای مسلح خارج شود.

او افزود: ۸۰ درصد سربازان تحت پوشش مهارتی هستند و توانمند سازی سربازان و تسهیل گری برای اشتغال سربازان جزو برنامه های ما است.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با بیان اینکه با ۲۷ دستگاه توافق نامه همکاری امضا کرده‌ایم افزود: در زمینه مهارت‌های تخصصی ما ۵۱۲ تخصص را با سایر مجموعه‌ها تعریف کرده‌ایم و ارکانی متفاوتی برای قرارگاه تعریف شده که مهم‌ترین آن شورای عالی مهارت‌آموزی است.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح بیان کرد: ما در ۶ سال گذشته نزدیک به ۳ هزار مجتمع آموزشی در نیروهای مسلح ایجاد کرده‌ایم و بالغ بر۱۴ هزار محیط کار واقعی در یگان های نیروهای مسلح برای سربازان وظیفه داریم.

او با بیان اینکه ما ۲ هزار و ۸۰۶ مربی داریم که کلاس‌های مهارت‌آموزی را در سطح کشور برای سربازان وظیفه برگزار می‌کنند گفت: در ۶ سال گذشته نزدیک به ۱ میلیون و ۲۴۸هزار نفر را تحت آموزش قرار داده‌ایم و موضوع کیفی‌سازی آموزش را برای سربازان دنبال می‌کنیم.

سردار زاده کمند با بیان اینکه به دنبال کیفیت حداکثری مهارت آموزی هستیم و نزدیک به ۶۶۶ هزار نفر مهارت‌های تخصصی تا به امروز کسب کرده‌اند و برای سال ۱۴۰۲ پیش‌بینی شده تا ۵۹۵ هزار سرباز وظیفه آموزش‌های مهارتی را کسب کنند.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح بیان کرد: تلاش کرده‌ایم افراد در بدو ورود به نیروهای مسلح ۵ مهارت عمومی را کسب کنند و در حوزه مهارت‌های تخصصی از هر فرصتی استفاده خواهیم کرد تا بهترین آموزش به افراد داده شود.

سردار زاده کمند ادامه داد: مدل‌های مختلف آموزش را برای سربازان در اقصی نقاط کشور داریم تا با توجه به شرایط آن سازمان و اقلیم منطقه، آموزش‌های لازمه به سربازان داده شود.

او با بیان اینکه به دنبال استفاده بهتر از اوقات فراغت سربازان هستیم و قصد داریم حداکثر استفاده را نیز از ظرفیت دستگاه‌ها برای مهارت‌آموزی سربازان داشته باشیم گفت: ما به دنبال این هستیم که افراد را سوق دهیم قبل از ورود به خدمت سربازی مهارت‌هایی را کسب کنند و در لایحه مهارت‌آموزی نیز این موضوع دیده شده است.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح بیان کرد: مدت ۲ سال خدمت فرصت بسیار خوبی است تا جوانان رشد پیدا کنند و برای بعد از خدمت خود مهارتی را کسب کرده باشند.

کد خبر: 63206

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 15 =