امنیت شغلی کارگران در شورای عالی کار بررسی می‌شود

نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه پیش نویس بحث ماده ۷ قانون کار تهیه شده و در شورای عالی کار درحال بررسی است، گفت: در جلسه قبلی شورا تعیین شد که این پیش نویس نیازمند بررسی بیشتر است.

به گزارش آتیه آنلاین به نقل از تسنیم، محمدرضا تاجیک با اشاره به اینکه همواره امنیت شغلی یکی از دغدغه‌های کارگران بوده است، گفت: کمیته‌ای ذیل شورای عالی کار بعد از روز کارگر تشکیل شد و جلساتی بصورت مستمر برگزار شد.
وی ادامه داد: در جمع بندی مباحث مطرح شده، به این نتیجه رسیدند که پیش نویسی درباره ماده ۷ قانون کار تهیه شود. در راستای این پیش نویس مقرر شد که مدت زمان حداکثری برای قراردادهای موقت تعیین شود؛ در دولت قبلی برای کارهای غیرمستمر حداکثر ۴ سال را در نظر گرفته بودند و در این دولت برای کارهای مستمر هم ۴ سال را در نظر گرفتیم و با هم تلفیق کردیم؛ در ماده ۷ قانون کار فعلی آمده است که قرارداد هم کتبی و هم شفاهی باشد که در این کمیته، الزام کتبی بودن قرارداد بیان شد و قرارداد شفاهی حذف شد و این پیش نویس به شورایعالی کار ارجاع شد.
تاجیک افزود: در ماه گذشته که جلسه شورای عالی کار برگزار و مقرر شد که این پیش نویس با توجه به اهمیتی که دارد نیازمند بررسی بیشتر است و قرار شد حدود ۲۸‌ام هر ماه جلسه برگزار شود و مجدد بررسی‌ها صورت گیرد.
نماینده کارگران در شورای عالی کار ادامه داد: امیدواریم با تعیین تکلیف قراردادهای کارگری امنیت شغلی ایجاد شود و امید به زندگی در کارگران شکل گیرد.

کد خبر: 55896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =