• رازهایی در مورد رژیم غذایی گروه‌های خونی

  رازهایی در مورد رژیم غذایی گروه‌های خونی

  امروزه بسیاری این سوال برایشان مطرح است که چون گروه خونیشان O است باید چه مواد غذایی را از برنامه غذاییشان حذف و مواد غذایی خاصی را بیشتر مصرف کنند. اما چه شواهد علمی در پشت این قضیه است؟ آیا رژیم غذایی گروه‌های خونی مختلف واقعا با هم متفاوت است و تاثیری بر روی افزایش سلامتی ما دارد؟ در این مطلب به بررسی کامل موضوع تاثیر گروه خونی بر روی رژیم غذایی می‌پردازیم.

 • کاهش مهاجرت به انگستان، وضعیت مراقبت‌های اجتماعی را بحرانی خواهد کرد

  کاهش مهاجرت به انگستان، وضعیت مراقبت‌های اجتماعی را بحرانی خواهد کرد

  وضعیت بسیاری از کارگران مهاجر شاغل در خانه‌های سالمندان در انگلستان، تحت تاثیر قوانین جدید مهاجرتی قرار گرفته است. در حالی که بخش زیادی از کارگران و کارمندان خانه‌های سالمندان در انگلستان را مهاجران تشکیل می‌دهند، اکنون این افراد تصمیم گرفته‌اند که در پی قوانین جدید مهاجرتی به کانادا یا آمریکا مهاجرت کنند.

 • تجارت پررونق بریدن زبان نوزادان در آمریکا

  آسیب‌های این عمل جراحی لیزر بر کودکان چه می‌تواند باشد؟

  تجارت پررونق بریدن زبان نوزادان در آمریکا

  پزشکان و مشاوران شیردهی در سرتاسر آمریکا که اکنون مادران را برای شیردهی نوزادان تشویق می‌کنند، آن‌ها را برای باز کردن زبان کودکان از طریق بریدن زبان نوزادان تحت فشار قرار می‌دهند.

 • کدام اقتصاد بهترین عملکرد را در سال ۲۰۲۳ داشت؟

  کدام اقتصاد بهترین عملکرد را در سال ۲۰۲۳ داشت؟

  طبق گزارش اکونومیست، با اینکه همه انتظار رکود جهانی در سال ۲۰۲۳ را داشتند، در این سال تولید ناخالص داخلی جهانی حدودا ۳ درصد رشد کرده است و بازارهای سهام با ۲۰ درصد افزایش مواجه شدند. شریه «اکونومیست» داده‌هایی در مورد پنج شاخص یعنی «تورم»، «وسعت تورم»، «تولید ناخالص داخلی»، «مشاغل» و «عملکرد بازار سهام» برای ۳۵ کشور عمدتاً ثروتمند را جمع‌آوری کرده و آنها را بر اساس میزان عملکردشان رتبه‌بندی کرده است؛ در این گزارش نگاهی به این رتبه‌بندی و عملکرد اقتصادی می‌اندازیم.

 • حال خوب حاصل رشد شخصی و اقتصادی است

  حال خوب حاصل رشد شخصی و اقتصادی است

  در جامعه امروز، کمی دشوار است فردی را پیدا کنیم که به دنبال بهبود وضعیت خود و به زبان ساده دنبال "حال خوب" نباشد. اما شاید عجیب باشد که بسیاری از ما تعریف واضحی از حال خوب نداریم و همواره مشخص نیست چه زمانی حالمان خوب است. به منظور بررسی این موضوع در زمینه سلامت روان، با ناصر قاسم‌زاد، روانشناس و مشاور خانواده که به عنوان بنیان‌گذار کلینیک روانشناسی بهاران شناخته می‌شود و در حال حاضر در سمت مدیرعامل انجمن حمایت از سلامت، بهداشت و روان جامعه فعالیت می‌کند، گفتگویی انجام شده. در این گفتگو، به بررسی مفهوم حال خوب در حوزه سلامت روان و اهمیت آن و اقدامات فردی و جمعی برای رسیدن به آن پرداخته شده است.

 • خوردنی‌هایی که آثر آلودگی هوا را بر بدن کم می‌کند

  خوردنی‌هایی که آثر آلودگی هوا را بر بدن کم می‌کند

  هر ساله با سرد شدن هوا، معضل آلودگی هوا در شهر های بزرگ مطرح می‌شود. متاسفانه کسی مسئولیت بروز این پدیده را گردن نمی‌گیرد و ظاهرا کاری از دست مسئولان مربوطه هم برنمی‌آید پس در این شرایط بهتر است حداقل خودمان برای سلامتی خود و خانواده‌هایمان دست به کار شویم و با یک تغذیه درست از بدنمان در برابر آلودگی هوا محافظت کنیم. در ادامه به طور خلاصه به نکات مهم تغذیه‌ای می‌پردازیم که در شرایط آلودگی هوا به سلامت ما کمک می‌کند.

 • به کوتاهی آه به بلندای ماه

  معرفی کتاب

  به کوتاهی آه به بلندای ماه

  مناسبت‌های خاص فرصت مناسبی هستند تا به تفکر و اندیشه درباره موضوع آن واقعه بپردازیم. این روزها که در ایام فاطمیه به سر می‌بریم، خواندن و بررسی کردن تاریخ اسلام در دوران حضرت فاطمه مهم و ثمربخش است. در این زمینه خواندن آثار تحقیق و تألیفی بسیار ارزشمند است و می‌تواند برای رفع بسیاری از ابهامات کمک‌کننده باشد. سیره بزرگان دین و آگاهی از آن همواره مورد تأکید اندیشمندان بوده و آثاری شامل چنین موضوعاتی به همت نویسندگان و پژوهشگران ایرانی معاصر به رشته تحریر درآمده است.

 • عوامل ابتلا به سنگ کلیه

  عوامل ابتلا به سنگ کلیه

  محققان هنوز دقیقاً مطمئن نیستند که علل ایجاد سنگ کلیه چیست اما کم‌آبی بدن، اولین عامل خطر برای سنگ کلیه است. با این حال، برخی غذاها و عادات مختلف سبک زندگی نیز خطر ایجاد سنگ را افزایش می‌دهند. عللی که خطر ابتلا به این عارضه را تشدید می‌کند عبارت‌اند از:

 • روان‌درمانگرت را انتخاب کن

  پادکست چی گوش بدهیم؟

  روان‌درمانگرت را انتخاب کن

  حالا دیگر در دنیای رسانه‌های دیجیتال، پادکست برای بسیاری از ما مفهومی آشناست و برای بالابردن اطلاعات و سطح آگاهی خود در موضوعات مختلف یا حتی برای سرگرمی از این رادیوی اینترنتی استفاده می‌کنیم. در زمینه سبک زندگی و توسعه فردی و کسب‌وکار پادکست‌های بسیار خوب و مفید هم به زبان فارسی، هم انگلیسی تهیه شده که گوش‌دادن به آن‌ها برای اطلاع از فراز و فرودهای این حوزه‌ها بسیار مفید است. به همین خاطر هر سه‌شنبه‌ یکی از پادکست‌های مفید و آگاهی‌بخش در این زمینه‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

 • سلاح مبارزه با نابرابری و کار غیررسمی در آمریکای لاتین؛ اقتصاد سبز

  سلاح مبارزه با نابرابری و کار غیررسمی در آمریکای لاتین؛ اقتصاد سبز

  گزارش جدیدی که توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، کمیسیون اقتصادی آمریکای لاتین و کارائیب، بانک توسعه آمریکای لاتین و کارائیب و کمیسیون اروپا منتشر شده است نشان میدهد که تامین مالی خصوصی برای توسعه در منطقه آمریکای جنوبی سه برابر شده است و اقتصاد مراقبت، کشاورزی و تحول دیجیتال را به عنوان بخش های کلیدی فرصت معرفی می کند. این گزارش انتقال سبز را به عنوان یک فرصت بزرگ برای کاهش شرایط کار غیررسمی گسترده در سراسر منطقه شناسایی می‌کند که در سال ۲۰۲۲ به ۴۸.۷ درصد رسیده بود. اما چنین انتقالی در انرژی به پرسنل واجد شرایط با دانش و مهارت‌های علمی پیشرفته نیاز دارد که می‌تواند به رسمی شدن بیشتر اقتصاد کمک کند و این از چالش‌های آمریکای لاتین در گذار سبز است.

 • ورق عادت‌های بد را برگردان

  چگونه عادت جدیدی را جایگزین عادت‌های بد گذشته کنیم؟

  ورق عادت‌های بد را برگردان

  عادت یک رفتار غالب در آدمی است که او با کمترین تفکر و زحمت به‌طور مداوم آن را تکرار می‌کند. عادت‌ها با وجود پیش‌پا افتادگی تشکیل‌دهنده شخصیت و منش فردند. در صحبت با دیگران مدام اشاره می‌کنیم که من این عادت را دارم یا آن عادت را ندارم. عادت‌ها از جهان‌بینی، علاقه‌ها و نیازهای ما نشأت می‌گیرند و به‌صورت معمول در زندگی ما تکرار می‌شوند.

 • آخر هفته با سینمای هنر و تجربه

  آخر هفته با سینمای هنر و تجربه

  سینما هنری شگفت‌انگیز است که در همه ابعاد علاقه‌مندان خود را جذب می‌کند. طرفداران سینمای بدنه شمار زیادی را شامل می‌شوند. در این میان گروهی نیز به سمت فیلم‌های غیرتجاری با رویکرد هنری گرایش بیشتری دارند. به همین منظور در سال ۱۳۹۳ گروهی به نام «گروه سینمایی هنر و تجربه» زیر نظر وزارت ارشاد کار خود را آغاز کرد.

 • بهره‌وری با هوش مصنوعی چه معنایی برای دستمزد کارکنان دارد

  بهره‌وری با هوش مصنوعی چه معنایی برای دستمزد کارکنان دارد

  اگرچه هوش مصنوعی هنوز در مراحل اولیه خود است، برخی از صنایع به صورت مشتاقانه‌ای آماده پذیرش آن شده‌اند. نگاهی دقیق به سه مورد از این صنایع، یعنی ترجمه، خدمات مشتری و فروش، به طور کلی از تغییر خوش بینانه در میان اقتصاددانان در رابطه با هوش مصنوعی خبر می‌دهد. شاید بتوان گفت که در صنعت ترجمه، اولین صنعتی که به شدت تحت‌تاثیر مدل‌سازی زبان قرار گرفته است، کارگران به ویرایشگر کپی تبدیل شده‌اند و اولین پیش‌نویس انجام‌شده توسط هوش مصنوعی را مرتب می‌کنند. البته این موضوع مسیر تازه‌کاران را به این صنعت آسان می‌کند. در صنعت خدمات مشتری، هوش مصنوعی به بالا بردن عملکرد و در نتیجه به بهبود عملکرد کمک کرده است و در فروش، کارمندان برتر از این فناوری برای یافتن سرنخ‌ها و یادداشت‌برداری استفاده می‌کنند

 • مسیرهای خواب: از آغاز تا انتها

  مسیرهای خواب: از آغاز تا انتها

  خواب، ابعادی عجیبی از زندگی ما را نشان می‌دهد که بیشتر اوقات به تصویر زندگی ناشناخته‌ای از خودمان مبدل می‌شود. اما آیا فکر کرده‌اید که این دوره عجیب ویژه هر شب، به یک چرخه منظم تبدیل می‌شود؟ چرخه‌ای که در آن مغز، بدن و حتی احساسات ما تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

 • آشنایی با بیمه قالیبافان، بافندگان و شاغلان صنایع دستی

  پرسش و پاسخ‌های متداول بیمه‌ای

  آشنایی با بیمه قالیبافان، بافندگان و شاغلان صنایع دستی

  بیمه قالیبافی، یکی از بیمه‌های اختیاری تامین اجتماعی است که بافندگان فرش، گلیم، زیلو و سایر صنایع دستی مشابه را در دوران بازنشستگی یا ازکارافتادگی تحت پوشش قرار می‌دهد. این نوع بیمه، یکی از بیمه‌های خودفرما است و به همین دلیل شرایط آن از سایر بیمه‌های مشاغل متفاوت است.

 • کنفرانس آب و هوایی امارات؛ بدتر از تصور

  کنفرانس آب و هوایی امارات؛ بدتر از تصور

  بسیاری نسبت به نتایج کنفرانس آب و هوایی دبی مشکوک هستند. برای بسیاری سوال است که چرا این کنفرانس به ریاست یک مدیرعامل نفتی برگزار شد و در آن از تولید نفت و گاز به شدت دفاع شده است. به نظر می‌رسد COP28 یک برنامه سبزشویی صنایع نفتی است که ظاهراً کشور میزبان قصد داشت از این کنفرانس به عنوان پاتوقی برای مدیران سوخت فسیلی در سطح جهانی استفاده کند.

 • چگونه یک همکاری ثمربخش داشته باشیم؟

  پادکست چی گوش بدهیم؟

  چگونه یک همکاری ثمربخش داشته باشیم؟

  حالا دیگر در دنیای رسانه‌های دیجیتال، پادکست برای بسیاری از ما مفهومی آشناست و برای بالابردن اطلاعات و سطح آگاهی خود در موضوعات مختلف یا حتی برای سرگرمی از این رادیوی اینترنتی استفاده می‌کنیم. در زمینه سبک زندگی و توسعه فردی و کسب‌وکار پادکست‌های بسیار خوب و مفید هم به زبان فارسی، هم انگلیسی تهیه شده که گوش‌دادن به آن‌ها برای اطلاع از فراز و فرودهای این حوزه‌ها بسیار مفید است. به همین خاطر هر سه‌شنبه‌ یکی از پادکست‌های مفید و آگاهی‌بخش در این زمینه‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

 • پنج گزینه برای صبحانه سالم، سریع و ارزان

  پنج گزینه برای صبحانه سالم، سریع و ارزان

  آیا صبحانه مهمترین وعده غذایی در روز است؟ بله، از قدیم به شنیده‌ام است که صبحانه مهمترین وعده غذایی هر روز است و تحقیقات مختلف هم درستی این باور قدیمی را ثابت کرده است. اگر بخواهیم دلیل آن را به زبانی ساده و علمی توضیح دهیم به این نتیجه میرسیم؛ چون پس از خواب که برای مدت طولانی فعالیت بدنی نداشته‌ایم و چیزی نخورده‌ایم یا ننوشیده‌ایم، بدنمان فاقد مواد مغذی است. بنابراین برای جبران این فقدان نیاز به غذا داریم تا روز خود را با انرژی لازم شروع کنیم.

 • چین سریع‌تر از هر کشور دیگری رآکتور هسته‌ای می‌سازد

  چین سریع‌تر از هر کشور دیگری رآکتور هسته‌ای می‌سازد

  به گفته آژانس بین المللی انرژی اتمی، چین ۲۲ راکتور هسته‌ای در دست ساخت دارد که ظرفیت تولید ۲۱.۶۱ گیگاوات برق را خواهند داشت. این بیش از دو و نیم برابر بیشتر از هر کشور دیگری است که برنامه راکتورهای هسته‌ای را در دست ساخت است. تلاش چین برای ساخت انرژی هسته‌ای دو جنبه دارد. این کشور دارای تقاضای زیادی برای تامین انرژی است و اتکای آن به زغال سنگ برای تامین نیاز انرژی خود در دهه‌های اخیر هوای کثیف را برای چین به همراه داشته است؛ اما از طرف دیگر انرژی هسته‌ای منبع پاکی را برای همگان تامین می‌کند.

 • تلخ اما پر طرفدار

  فواید و مضرات محبوب‌ترین نوشیدنی جهان و موارد منع مصرف آن

  تلخ اما پر طرفدار

  قهوه، نوشیدنیی استثنایی با طعم و بوهایی جذاب. رایحهٔ دل‌نشین قهوه از دقیقه‌های اولیه ترشی و شیرینی در زبان باز می‌شود. رنگ تاریک و لذیذی که در فنجان ایجاد می‌شود، معنای دلپذیری به روز را می‌آورد. یک لحظه فراموش‌نشدنی در هر قطره. زمانی که قهوه، انرژی و تازگی به انسان می‌دهد.جذابیت در غربت دم کشیدن یک فنجان قهوه، با صدای دمنوش یا آرامش چایخوری، لحظه‌هایی با دلباختگی را به همراه دارد. بوی قهوه، سفری به دنیایی از ذوق و لذت می‌آورد، جایی که هر کاپوچینو، یک داستان دارد و هر اسپرسو، یک حکایت.

 • سرزنش تولیدکنندگان نفت و گاز برای بحران آب و هوایی مثل سرزنش کشاورزان به‌خاطر چاقی است

  مدیر بزرگترین شرکت خصوصی نفت و گاز خاورمیانه در کنفرانس دبی گفت:

  سرزنش تولیدکنندگان نفت و گاز برای بحران آب و هوایی مثل سرزنش کشاورزان به‌خاطر چاقی است

  سوزاندن زغال سنگ، نفت و گاز بزرگترین عامل بحران آب و هوایی است که بیش از سه چهارم انتشار گازهای گلخانه‌ای جهان را به خود اختصاص می‌دهد. اما شکل انتقال از سوخت فسیلی به انرژی پاک یا به عبارتی مساله مصرف اجتماعی در این گذار بسیار مهم است. مبارزه بر سر آینده سوخت های فسیلی در اجلاس آب و هوای COP۲۸ در کانون توجه جهانی قرار گرفته است. اکنون در مهمترین کنفرانس سالانه آب و هوای سازمان ملل که در دبی برگزار می‌شود بسیاری معتقدند که مذاکرات تنها در صورتی می‌تواند موفقیت‌آمیز باشد که به توافقی برای «خروج تدریجی» همه سوخت‌های فسیلی منجر شود. با این حال هنوز این سوال مهم در مورد سوخت‌های فسیلی باقی می‌ماند که کشورهای صنعتی جهان که تولید بیش از ۹۰ درصد کربن انباشتی زمین از ابتدای انقلاب صنعتی بر دوش آنها است چگونه باید طلب کشورها و مردم دیگر جهان را بپردازند که قربانی پیشرفت و توسعه آنها شده‌اند؟

 • چگونه کارمند شایسته برای سازمان گزینش کنیم؟

  با توجه به روانشناسی صنعتی و سازمانی

  چگونه کارمند شایسته برای سازمان گزینش کنیم؟

  گزینش کارمند یک عملکرد و تصمیم‌گیری بسیار مهم برای هر سازمان است و تعیین می‌کند که چه کسانی در مجموعه کاری و در کنار بقیه افراد مشغول به فعالیت خواهند شد.

 • تماشایی‌های شبکه خانگی

  تماشایی‌های شبکه خانگی

  یکی از ژانرهای جذاب و تماشایی در عرصه رسانه‌، سریال است. سریال داستانی ادامه‌دار است که در قالب چندین قسمت و فصل برای مخاطبان ساخته می‌شود. میل مخاطب به دنبال کردن یک روایت، سریال را به محصولی دیدنی تبدیل می‌کند. به‌طوری که در بعضی مواقع جای فیلم‌های سینمایی را گرفته است. از طرفی دنیای امروز آدمی را وادار می‌کند که به همه عرصه‌ها سر بکشد و محصولات خوب و قابل‌دفاع را انتخاب کند. از اوایل قرن بیستم ساخت سریال در دنیا مرسوم شد و در چند دهه اخیر بازار بسیار داغ و پررونقی پیدا کرده است. نگاهی به کارنامه کارگردانان در چند سال گذشته نشان می‌دهد که در ایران هم تب سریال‌سازی بالاست. اگر بیننده سریال باشید، حتماً به عناوین مختلف آن‌ها برخورد کرده و از تماشای آن‌ها لذت برده‌اید. سری به دنیال سریال‌های ایرانی می‌زنیم تا بدانیم محصولات جدید این دنیای شگفت‌انگیز کدام‌اند؟

 • یک مدیر ممتاز باش

  پادکست چی گوش بدهیم؟

  یک مدیر ممتاز باش

  حالا دیگر در دنیای رسانه‌های دیجیتال، پادکست برای بسیاری از ما مفهومی آشناست و برای بالابردن اطلاعات و سطح آگاهی خود در موضوعات مختلف یا حتی برای سرگرمی از این رادیوی اینترنتی استفاده می‌کنیم. در زمینه سبک زندگی و توسعه فردی و کسب‌وکار پادکست‌های بسیار خوب و مفید هم به زبان فارسی، هم انگلیسی تهیه شده که گوش‌دادن به آن‌ها برای اطلاع از فراز و فرودهای این حوزه‌ها بسیار مفید است. به همین خاطر هر سه‌شنبه‌ یکی از پادکست‌های مفید و آگاهی‌بخش در این زمینه‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

 • چگونه چین می‌تواند در تغییرات اقلیمی نقش بازی کند

  چگونه چین می‌تواند در تغییرات اقلیمی نقش بازی کند

  امروزه چین یک نیروگاه صنعتی است که بیش از یک چهارم تولیدات جهان را در خود جای داده است اما پیشرفت آن درست مثل رقبای اروپایی و آمریکایش از نظر انتشار گازهای گلخانه‌ای هزینه‌ای را به همراه دارد. آیا این کشور می‌تواند نقش مخربی در فرآیند گذار به انرژی سبز ایفا کند یا نقش آن مثبت خواهد بود؟ در این مقاله تلاش برای روشن کردن نقش و ظرفیت کشور چین در تشدید یا کاهش گازهای گلخانه‌ای وگرم شدن کره زمین است.

 • تولید کاکائو به قیمت رنج انسان‌ها

  کشاورزان کاکائو در فقر زندگی می‌کنند در حالیکه شرکت‌های شکلات میلیاردها پوند درآمد دارند

  تولید کاکائو به قیمت رنج انسان‌ها

  یکی از سازمان‌های ناظر بر تولید کاکائو در گزارشی درباره برندهای مطرح شکلات، آنها را به دلیل داشتن استانداردهای اخلاقی «ناکافی» در زنجیره تامین کاکائو مورد انتقاد قرار داد. تنها ۱۷ شرکت از ۸۲ شرکت مورد بررسی از زنجیره تامین‌کنندگانی استفاده می‌کردند که به کشاورزان کاکائو به اندازه کافی برای تامین هزینه‌های زندگی پرداخت می‌کنند. این ۸۲ برند همچنین درباره رفتار مالیاتی، استفاده از روغن نخل، جنگل‌زدایی، پلاستیک و بسته‌بندی نیز مورد ارزیابی قرار گرفتند. Ethical Consumer سازمان محقق این گزارش معتقد است صنعت شکلات‌سازی به‌طور باورنکردنی نابرابر است، بسیاری از کشاورزان کاکائو در فقر زندگی می‌کنند در حالی که شرکت‌های شکلات بین‌المللی میلیاردها پوند درآمد دارند.

 • نه تنها با کمک، بلکه با احترام و مشارکت در کنار معلولان باشیم

  به مناست روز جهانی معلولان برای همبستگی جامعه با آنها تلاش کنیم

  نه تنها با کمک، بلکه با احترام و مشارکت در کنار معلولان باشیم

  در سبک زندگی هر فرد، نقش هر شهروند در ایجاد یک جامعه پویا و همدل از اهمیت بالایی برخوردار است. این همبستگی به ویژه زمانی مؤثر است که به نیازهای گروه‌های مختلف جامعه از جمله معلولان توجه ویژه‌ای شود. امروز روز جهانی معلولان است و بد نیست از خود بپرسیم چقدر به این گوره از جامعه اهمیت می‌دهیم؟

 • تو فقط شبیه خودت هستی

  معرفی کتاب برای کودکان

  تو فقط شبیه خودت هستی

  "کتاب تو فقط شبیه خودت هستی" داستان مصور آموزش خودشناسی و اعتماد به نفس به کودکان است. هدف این است که بتوانند بدن شگفت‌انگیز، افکار و ایده‌های خودشان را بشناسند تا بدانند که منحصربه فرد و ویژه هستند.

 • تی ای در کنار گل و بلبل

  تی ای در کنار گل و بلبل

  مفهوم "همه انسان‌ها ذاتا خوب هستند" یکی از مبانی اصلی رویکرد تحلیل متقابل در روانشناسی است. این دیدگاه اعتقاد دارد که هر فرد دارای خصوصیات مثبت و خوبی است که می‌تواند با توسعه و تحول ذاتی به نمایان آید. بر اساس این رویکرد، هر انسان دارای توانمندی‌ها، اراده‌ها، و قدرت‌های داخلی است که می‌تواند به رشد و پیشرفت خود برسد.

 • خواص بی‌نظیر لبو

  خواص بی‌نظیر لبو

  هیچ زمانی بهتر از فصل پاییز برای خرید میوه‌ها و سبزیجات رنگارنگ نیست،‌ چون این موادغذایی نه تنها مملو از ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند؛ بلکه مواد مغذی بسیاری هستند که خواص ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی زیادی دارند.