• بارش تابستانی تگرگ و موج گرما در آسیای جنوب شرقی و آلمان

  تغییر اقلیم دنیا را دگرگون کرده است

  بارش تابستانی تگرگ و موج گرما در آسیای جنوب شرقی و آلمان

  در سال‌های اخیر تغییرات آب وهوایی و اقلیمی باعث بروز تحول در چرخه طبیعی فصل‌ها شده است. تقریبا تمام قاره‌ها در نقاطی درگیر این تغییرات ناآشنا شده‌اند. اکنون در تابستان منطقه‌ای از آلمان با بارش تگرگ و برف درگیر است و بخش‌های وسیعی از کره‌جنوبی و ژاپن نیز همزمان خطر افزایش دما و بروز طوفان و سیل را از سر می‌گذرانند.

 • برخاستن از ویرانه‌های روان

  نگاهی به سریال تحت درمان

  برخاستن از ویرانه‌های روان

  در دنیای امروز روان انسان شاید به‌ اندازه جسم، ارزشمند و قابل‌توجه است. شناخت و پذیرش بیماری‌های ذهن و روان بشر را در مسیر جدیدی از توسعه فکری قرار داده است. سبک زندگی در قرن بیست و یکم با چرخشی کامل دنیای نو را از کهنه جدا و انسان را با چالش‌های این عصر سردرگم مواجه کرده است. برای مردم این زمانه، روانکاوی که همچون قطره‌ای با مداومت بسیار، راه خود را در دل سنگ اذهان آدم‌ها باز کرده، نسبت به گذشته مقوله‌ای آشناتر است.

 • کشورهای آمریکای جنوبی تحت تاثیر گرمای بی‌سابقه

  در میانه زمستان نیمکره جنوبی

  کشورهای آمریکای جنوبی تحت تاثیر گرمای بی‌سابقه

  موج گرمای بی‌سابقه زمستانی بخش بزرگی از آمریکای جنوبی را فرا گرفته است و پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده دمای هوا در جنوب غربی برزیل از ۴۰ درجه سانتی‌گراد (۱۰۴ فارنهایت) فراتر رود. اقلیم‌شناسان بر این باورند که گرمای سوزان آمریکای جنوبی یکی از رویدادهای خارقالعاده و عامل بازنویسی همه کتاب‌های اقلیم‌شناسی خواهد بود.  

 • رژیم غذایی و ورزش دو بال آرزوی لاغری

  تغذیه و سبک زندگی

  رژیم غذایی و ورزش دو بال آرزوی لاغری

  چاقی یک بیماری مزمن است و دومین عامل مرگ قابل پیشگیری در دنیا است. درصورتی که ما به یک وزن ایده‌آل برسیم و یا حتی چند درصد از وزن اضافه خود را کم کنیم از عوارض چاقی مانند دیابت، فشار خون بالا، کبد چرب، مشکلات گوارشی، آرتروز و ساییدگی مفاصل، اختلال تنفس حین خواب، ریفلاکس معده، سنگ کیسه صفرا و... تا حد زیادی می‌توانیم جلوگیری کنیم. با از بین بردن اضافه وزن، از فشار زیادی که به زانو و کمر خود وارد می‌کنیم هم جلوگیری خواهد شد. شاید ندانید کاهش هر یک کیلوگرم وزن، موجب کم شدن ۴ کیلو فشار بر زانوها می‌شود.

 • وضعیت شکننده بازار کار در میانمار

  وضعیت شکننده بازار کار در میانمار

  درگیری‌های نظامی و تحریم‌های بین‌المللی علیه میانمار، شرایط اقتصادی کشور را متزلزل کرده است. در میاناین کشور معیارهای بازار کار از جمله سطوح اشتغال، کیفیت شغل و بهره وری همچنان رو به کاهش است و به ویژه کارگران زن از این وضعیت آسیب دیده‌اند. این مسئله موجب افزایش اشتغال موقت در این کشور شده است.

 • روزهای گرم و خطرات اشعه‌های ماوراء بنفش (UV)

  روزهای گرم و خطرات اشعه‌های ماوراء بنفش (UV)

  در روزهای گرم پیش رو علاوه بر گرمازدگی خطرات دیگری هم جان ما را تهدید می‌کند که ممکن است عوارض آن دیرتر نمایان شود. یکی دیگر از خطراتی که در روزهای گرم، افراد را تهدید می‌کند میزان اشعه‌ ماورا بنفش (UV) بیشتر است.

 • جهان در تسخیر هوش مصنوعی

  جهان در تسخیر هوش مصنوعی

  ترس از جایگزینی هوش مصنوعی با نیروی کار انسانی در شرکت‌های مختلف دنیا به واقعیت تبدیل شده و تعدادی از رؤسای شرکت‌ها از جایگزینی هوش مصنوعی به‌جای نیروی کار انسانی ابراز خرسندی کرده‌اند. اگرچه استفاده از هوش مصنوعی در کوتاه‌مدت می‌تواند در کاهش هزینه‌ها به نفع شرکت‌ها باشد، اما در بلندمدت شرکت‌ها را با رکود مواجه خواهد کرد.

 • قدرت شگفت‌انگیز کلمات

  چگونه از مسیر درست به تغییر نگرش و موفقیت برسیم؟

  قدرت شگفت‌انگیز کلمات

  همه ما گاهی وقت‌ها دچار اشتباه می‌شویم. اگر اشتباه نمی‌کردیم، هیچ‌گاه نمی‌توانستیم کاری را به پایان برسانیم اما نگاه ما به چنین اشتباهاتی است که تعیین می‌کند تسلیم خواهیم شد یا آن اشتباه فرصتی برای پیشرفت بیشتر ما خواهد بود. آنچه بیش از هر چیز در کاهش میزان اشتباهات‌مان تأثیر دارد، تغییر نگرش است و در این میان کلماتی که می‌گوییم شکل‌دهنده نگرش ماست، بنابراین برای ایجاد شرایط مناسب رسیدن به موفقیت، باید آگاهانه زبانی را به کار بگیریم که ما را به این هدف برساند.

 • اسکیزوفرنی، بیماری جنون جوانی

  اسکیزوفرنی، بیماری جنون جوانی

  اسکیزوفرنی یا روان‌گسیختگی یک بیماری روانی است که در آن مرز میان خیال و واقعیت مخدوش می‌شود. فرد مبتلا معمولاً خودش از بیماری‌اش آگاهی ندارد و این امر باعث دشواری معالجه می‌شود. در این بیماری فرد رفتار و گفتاری غیرعادی دارد و توانایی درک واقعیت رو به افول می‌رود و کاهش می‌یابد. خانواده‌های زیادی هستند که از ماندن نوجوان خود در خانه، انزواطلبی و عدم ارتباط با دوستان و سکوت او خوشحال می‌شوند. این در حالی است که همراهی این علائم با علائمی ‌مانند دشمن‌پنداری دیگران، شنیدن صداهایی که وجود ندارند، حرف زدن با خود و علائمی ‌از این قبیل نه‌تنها باید موجبات نگرانی خانواده را فراهم کند، بلکه باید هرچه سریع‌تر برای درمان او اقدام کنند.

 • رادیو نور شو؛ رشد و پیشرفت با سرعت نور

  پادکست¬ چی گوش بدیم؟

  رادیو نور شو؛ رشد و پیشرفت با سرعت نور

  حالا دیگر در دنیای رسانه‌های دیجیتال، پادکست برای بسیاری از ما مفهومی آشناست و برای بالابردن اطلاعات و سطح آگاهی خود در موضوعات مختلف یا حتی برای سرگرمی از این رادیوی اینترنتی استفاده می¬کنیم. در زمینه سبک زندگی و توسعه فردی پادکست¬های بسیار خوب و مفید هم به زبان فارسی، هم انگلیسی تهیه شده که گوش¬دادن به آن¬ها برای اطلاع از فراز و فرودهای این حوزه¬ها بسیار مفید است. از این هفته سه‌شنبه‌ها یکی از پادکست‌های مفید و آگاهی‌بخش در حوزه توسعه فردی را به شما معرفی می‌کنیم.

 • خطر «ال نینو» و افزایش احتمالی قیمت‌ مصرف‌کننده

  خطر «ال نینو» و افزایش احتمالی قیمت‌ مصرف‌کننده

  «ال نینو» یکی از سه مرحله پدیده‌ای آب و هوایی است که دمای گرم‌تر دریاها را به اقیانوس آرام منتقل می‌کند و رویدادهای شدید آب و هوایی را در سراسر جهان به وجود می‌آورد. با افزایش خطر تغییرات اقلیمی، اکنون انتظار می‌رود که با وقوع «ال‌ نینو» وضعیت تولیدات کشاورزی بدتر از قبل شود و ذخیره غلات جهان که پیش‌تر و به واسطه جنگ در اوکراین در وضعیت بحرانی قرار گرفته بود، بدتر شود. پرو، برزیل و آرژانتین سه کشوری هستند که تولیدات کشاورزی آنها در آمریکای جنوبی احتمالا تحت تاثیر پدیده «ال نینو» قرار خواهد گرفت.

 • پیشنهادهایی برای آنهایی که خواب شیرین ۸ ساعته می‌خواهند

  پیشنهادهایی برای آنهایی که خواب شیرین ۸ ساعته می‌خواهند

  خواب راحت فرآیندی است که برای بعضی‌ها بی‌تلاش رخ می‌دهد، اما تعداد زیادی از افراد هر شب برای یک خواب راحت باید ساعت‌ها بجنگند، با خود کلنجار بروند و از این پهلو به آن پلو بغلطند.

 • آغاز ارائه خدمات جدید جبران هزینه خسارت درمان بازنشستگان کشوری

  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد:

  آغاز ارائه خدمات جدید جبران هزینه خسارت درمان بازنشستگان کشوری

  نعمت الله ترکی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز ارائه خدمات جدید جبران هزینه خسارت درمان بازنشستگان و وظیفه‌بگیران تحت پوشش این صندوق در قالب طرح اختیاری با سرانه هر نفر ۲۰۵هزار تومان خبر داد.

 • معرفی برگزیدگان پویش عکاسی "پای کار ایرانیم"

  روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی اعلام کرد:

  معرفی برگزیدگان پویش عکاسی "پای کار ایرانیم"

  نفرات برگزیده پویش عکاسی "پای کار ایرانیم" با محوریت تجلیل از خدمات قشر مولد کشور در مسیر آبادانی و توسعه میهن اسلامی، معرفی شدند.

 • دورکاری آنقدرها هم مفید نیست

  محو یک خیال

  دورکاری آنقدرها هم مفید نیست

  مهاجرتی معکوس و تدریجی در راه است؛ مهاجرت از «زوم» و جلسات مجازی به اتاق کنفرانس. اکنون شرکت‌ها در حال احضار کارگران به محل کار هستند، اما در ماه‌های اخیر حتی بسیاری از غول‌های فناوری مانند اپل، گوگل، متا و غیره از کارکنان خود خواسته‌اند تا حداقل سه روز در هفته در دفتر کار حضور داشته باشند. برای کسانی که به دورکاری معتقدند، این یک توطئه از طرف بدخواهان شرکتی است. و سوال این است که آیا انبوهی از مطالعات در طول همه‌گیری کووید-۱۹ نشان ندادند کار از راه دور، اغلب مولدتر از کار در دفتر است؟

 • تماشای آثار عاشورایی بزرگان نقاشی ایران در موزه هنرهای معاصر تهران

  پیشنهاد تفریحی_مذهبی

  تماشای آثار عاشورایی بزرگان نقاشی ایران در موزه هنرهای معاصر تهران

  برای نخستین بار آثار عاشورایی بزرگان نقاشی ایران از مجموعه گنجینه حوزه هنری و موزه هنرهای معاصر تهران در نمایشگاهی با عنوان «همچنان جاری» همزمان با فرا رسیدن ماه محرم در این موزه روی دیوار می‌رود.

 • ده صبح و مدیریت کسب‌وکار

  پادکست چی گوش بدیم؟

  ده صبح و مدیریت کسب‌وکار

  حالا دیگر در دنیای رسانه‌های دیجیتال، پادکست برای بسیاری از ما مفهومی آشناست و برای بالابردن اطلاعات و سطح آگاهی خود در موضوعات مختلف یا حتی برای سرگرمی از این رادیوی اینترنتی استفاده می‌کنیم. در زمینه سبک زندگی و توسعه فردی پادکست‌های بسیار خوب و مفید هم به زبان فارسی، هم انگلیسی تهیه شده که گوش‌دادن به آنها برای اطلاع از فراز و فرودهای این حوزه‌ها بسیار مفید است. از این هفته سه‌شنبه‌ها یکی از پادکست‌های مفید و آگاهی‌بخش در حوزه توسعه فردی را به شما معرفی می‌کنیم.

 • چگونه در محل کار بهتر استراحت کنیم؟

  محققان دانشگاه هاروارد بررسی کردند

  چگونه در محل کار بهتر استراحت کنیم؟

  استراحت‌های دوره‌ای در طول روز می‌تواند عملکرد کارکنان را افزایش دهد، اما تعداد بسیار کمی از کارکنان آن‌ را منظم انجام می‌دهند یا به طور مؤثری از آن بهره می‌برند. بیش از ۸۰ مطالعه در مورد ایجاد وقفه در کار، داده‌های ارزشمندی در خصوص بهترین روش‌های استراحت در حین کار را در اختیار ما قرار می‌دهند.

 • نقاب مثبت‌نگری‌ سمی بر چهره تاریکی

  نگاهی به اثرات مخرب مثبت‌نگری کاذب

  نقاب مثبت‌نگری‌ سمی بر چهره تاریکی

  در طول چند دهه گذشته یکی از عبارات پرتکرار که همه ما آن را شنیده‌ایم، «مثبت‌اندیشی» است. با ورود کتاب‌های روانشناسی به اصطلاح زرد و تصاحب بازار توسط این دست کتاب‌ها، مثبت‌اندیشی نقل مجالس و یا هرجایی شده و به هر شکلی درباره آن اظهار نظر می‌شود. حالا هم استفاده از این مفهوم مرزهای اشباع‌شدگی را درنوردیده، به‌گونه‌ای که هر کلیک مساوی است با تشویق به مثبت‌اندیشی و اینکه تو خودت بدبختی و نمی‌خواهی پولدار شوی یا ذهنت منفی و فقیر است.

 • دولتمردان چینی خواستار ۳ فرزند در هر خانواده هستند

  دولتمردان چینی خواستار ۳ فرزند در هر خانواده هستند

  مجریان سیاست تک‌فرزندی چین در حال تلاش برای تشویق مردم به آوردن سه فرزند هستند. این در حالی است که در پی تلاش‌های سالیان گذشته این کشور به تک‌فرزندی، اکنون اشتیاق مردم به فرزندآوری بسیار کاهش یافته است. چین با استفاده از اجبار و جریمه در جلوگیری از بچه‌دارشدن زوج‌ها در طول دهه‌ها، در سیاست تک‌فرزندی بسیار موفق بوده، اما در چند سال گذشته سیاست این کشور در فرزندآوری تغییر کرده و در تلاش است تا زوج‌های جوان را به فرزندآوری بیشتر ترغیب کند. با وجود تلاش‌های دولت برای کنار گذاشتن محدودیت‌های تولد و تشویق همه زوج‌ها به داشتن سه فرزند، میزان تولد همچنان پایین است و سرانجام هم این کشور مجبور شده عنوان قدیمی خود را به‌عنوان پرجمعیت‌ترین کشور جهان به هند واگذار کند.

 • مثبت‌اندیشی سمی

  معرفی کتاب

  مثبت‌اندیشی سمی

  آیا این جملات برای‌تان آشناست؛ مثبت فکر کن، نیمه پر لیوان را ببین، خوشبختی یک انتخاب است، بخواه تا بشود و جملاتی شبه به اینها. اکثر ما هرروز با جملاتی درباره مثبت‌اندیشی بمباران می‌شویم و بدون اینکه بدانیم تحت‌تأثیر آثار مثبت و منفی آن قرار می‌گیریم. اما گاهی پرسیدن یک سئوال راهگشاست‌؛ اگر همه ما مثبت می‌اندیشیم و ذهن خود را آماده دریافت ثروت و خوشبختی و حس‌های خوب کرده‌ایم، پس چطور با این حجم عظیم از اضطراب و افسردگی روبه‌روایم؟ چرا همچنان در خیلی موارد حال بدی داریم؟ نویسنده کتاب «مثبت‌اندیشی سمی» به این سئوال فکر کرده و به آن پاسخ داده است.

 • چالش‌ها و فرصت‌های اشتغال جوانان

  تحلیل سازمان‌بین‌المللی کار از داده‌های شغلی

  چالش‌ها و فرصت‌های اشتغال جوانان

  در حال حاضر به دلایل خوبی موضوع «مهارت» در دستور کار سیاست‌های جهانی کار قرار دارد. پس از همه‌گیری کرونا و در مواجهه با شوک‌ها، اختلالات و روندهای تحول‌آفرین در درازمدت مانند انتقال دیجیتال و سبز، دولت‌ها به دنبال تقویت سیستم‌های توسعه مهارت‌ها و ترویج یادگیری مادام‌العمر، ارتقاء مهارت و مهارت‌های مجدد برای حمایت از رقابت‌پذیری، چابکی و انعطاف‌پذیری افتادند. مسئله مهارت برای نیروی کار جوانان که نسبت به بزرگسالان با موانع بیشتری در بازار کار روبرو است و در دوران همه‌گیری از طریق اختلال مضاعف در اشتغال و آموزش به شدت متاثر شد بسیار مهم است. این یادداشت به بررسی بازار کار و روندهای شغلی جوانان می پردازد و بینش‌هایی را در مورد چالش‌ها و فرصت‌ها از منظر توسعه مهارت‌ ارائه می‌دهد.

 • سنگینی بحران آب بر دوش زنان و دختران

  سنگینی بحران آب بر دوش زنان و دختران

  گزارش پیشرفت در آب آشامیدنی خانگی، بهداشت و فاضلاب که از طرف سازمان بهداشت جهانی و یونیسف مدیریت می‌شود، با تمرکز ویژه بر جنسیت، اولین تحلیل عمیق از نابرابری‌های جنسیتی در دسترسی به بهداشت و آب را ارائه می‌دهد. این گزارش نشان می‌دهد که زنان و دختران بیرون از خانه و به طور نامتناسبی تاثیر عدم رعایت بهداشت را احساس می‌کنند. بر اساس این گزارش، در سراسر جهان ۱.۸ میلیارد نفر در خانه‌هایی زندگی می‌کنند که دسترسی به منابع آب در محل زندگی‌شان ندارند و در ۷ خانوار از هر ۱۰ خانوار، زنان و دختران ۱۵ ساله و بالاتر مسئول اصلی جمع‌آوری آب هستند.

 • تأثیرات منفی هوش مصنوعی بر اشتغال جهانی

  یک مقام صندوق بین‌المللی پول هشدار داد

  تأثیرات منفی هوش مصنوعی بر اشتغال جهانی

  با پیشرفت‌های اخیر در هوش مصنوعی امنیت شغلی بسیاری از افراد در معرض خطر قرار گرفته و حتی پیش‌بینی می‌شود که ۳۰۰ میلیون شغل تحت‌تأثیر هوش مصنوعی مولد قرار گیرند.

 • تراژدی جمعیتی روسیه را تهدید می‌کند

  تراژدی جمعیتی روسیه را تهدید می‌کند

  این روزها در روسیه یک تراژدی جمعیتی در حال رخ‌دادن است. طی سه سال گذشته، این کشور در نتیجه جنگ، بیماری و مهاجرت، حدود ۲ میلیون نفر بیشتر از حد معمول جمعیت خود را از دست داده است. امید به زندگی مردان روسی تقریباً پنج سال کاهش یافته و تعداد روس‌هایی که در آوریل سال ۲۰۲۲ به دنیا آمده‌اند بیشتر از ماه‌های اشغال روسیه در جنگ جهانی دوم نبوده است. از آنجا که تعداد زیادی از مردان در سن جنگ مرده یا به خارج مهاجرت کرده‌اند، اکنون تعداد زنان به‌صورت قابل‌توجهی بیشتر از مردان است.

 • پیاده رفتن با پیاده‌روی چه فرق‌هایی دارد؟

  کیفیت زندگی را تغییر دهیم

  پیاده رفتن با پیاده‌روی چه فرق‌هایی دارد؟

  پیاده‌روی و پیاده‌رفتن دو فعالیت حرکتی هستند که در ابتدا به نظر ممکن است شباهت‌هایی داشته باشند، اما در واقع دارای تفاوت‌هایی هستند.

 • شانس یک آخرالزمان هوش‌مصنوعی چقدر است؟

  بررسی‌ها درباره سناریوهای محتمل پایان تاریخ بشر

  شانس یک آخرالزمان هوش‌مصنوعی چقدر است؟

  وقوع فاجعه در تاریخ بشر امر رایجی بوده است. اما ظهور هوش مصنوعی در سال‌های اخیر گروه‌های مختلفی را به تکاپو انداخته است. بسیاری بر این باورند که زین پس فجایع بشری در ارتباط با هوش مصنوعی خواهد بود. در مطالعه‌ای که اخیرا در ایالات متحده برگزار شده است «کارشناسان» تخمین زدند که احتمال وقوع فاجعه تا سال ۲۱۰۰ حدود ۲۰ درصد و احتمال انقراض بشر ۶ درصد است. در برابر «پیش‌بینی‌کنندگان» احتمال وقوع فاجعه و انقراض را به ترتیب ۹ و یک درصد دانستند. البته باید در نظر داشت که هوش مصنوعی، حداقل در معنای فعلی این اصطلاح، بسیار جدید است. ظهور مدل‌های مدرن و قدرتمند یادگیری ماشینی به سال های اولیه دهه ۲۰۱۰ برمی‌گردد و این رشته هنوز به سرعت در حال توسعه است. به همین دلیل پیشرفت‌های زیادی به ویژه در زمینه رباتیک برای ظهور خطر هوش مصنوعی ضروری به‌نظر می‌رسد.

 • برای نخستین‌بار در تاریخ، نرخ زاد و ولد در جهان کاهش یافت

  تاثیر کمبود جمعیت بر آینده اقتصاد جهانی

  برای نخستین‌بار در تاریخ، نرخ زاد و ولد در جهان کاهش یافت

  حدود ۲۵۰ سال پس از انقلاب صنعتی، امروز جمعیت جهان (مانند منابع و ثروت‌های آن) در حال منفجر شدن است. با این حال، برای اولین‌بار از زمان طاعون و پیش از پایان این قرن، تعداد افراد روی این سیاره کاهش می‌یابد. علت اصلی این اتفاق نه افزایش مرگ‌ومیر، بلکه کاهش تولد است. در بسیاری از نقاط جهان، نرخ باروری، میانگین تعداد تولد به‌ازای هر زن، در حال سقوط است. شاید این روند در نگاه اول چندان مهم به نظر نرسد، اما وسعت و پیامدهای آن در ابعاد بزرگ ترسناک است. این در حالی است که هوش مصنوعی (AI) منجر به خوش‌بینی فزاینده‌ای در برخی از بخش‌های تولید و اقتصاد شده، اما همچنان کمبود جمعیت بر آینده اقتصاد جهانی اثرگذار است.

 • برای روزهای گرم زرد چه کنیم؟

  پیشنهادهایی برای تغییر موقت سبک زندگی

  برای روزهای گرم زرد چه کنیم؟

  پس از هشدار زرد سازمان هواشناسی کشور در مورد گرما، پیشنهاد می‌شود با تصمیم برای سبگ زندگی در هفته جاری به خود کمک کنیم تا جان سالم به در بربریم. افزایش نسبی دما، وقوع دمای بالای ۴۹ درجه و پایداری جوی در اکثر استان‌ها پیش بینی شده است.

 • بار دیگر نسل‌کشی

  آنچه سودان از سر می‌گذراند

  بار دیگر نسل‌کشی

  درگیری‌های مرگبار در سودان سابقه‌ای ۲۰ ساله دارد. آنچه ۲۰ سال قبل در این کشور رخ داد بار دیگر در حال تکرار شدن است. در اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی درگیری‌ها در سودان منجر به کشتار ۳۰۰۰۰۰ نفر شد و ۲.۷ میلیون نفر را از خانه‌های خود بیرون کرد. در آن دوره دیکتاتور وقت «عمر البشیر» گروه‌های عرب را در دفاع از خود مسلح کرد و در نتیجه درگیری گسترش یافت تا با دخالت سازمان‌های بین‌المللی در سال ۲۰۰۷ آرامش نسبی به منطقه بازگشت. اما از سال ۲۰۱۹ و با خروج نیروهای سازمان ملل از سودان ناآرامی‌ها دوباره بالا گرفته است. اکنون از زمان آغاز نبرد برای «الجینه» در ماه آوریل، یعنی بلافاصله پس از آغاز جنگ داخلی گسترده‌تر سودان، حدود ۱۸۰۰۰۰ غیرنظامی از این منطقه به چاد گریخته‌اند. اکثر آنها «ماسالیت» هستند، یک قبیله سیاه پوست آفریقایی که مدت‌هاست در غرب منطقه عظیم دارفور سودان گروه قومی غالب بوده است. تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد که منطقه وسیعی از شهر در اثر آتش سوزی ویران شده یا آسیب دیده است و بین ۱۱۰۰ تا ۵۰۰۰ غیرنظامی جان خود را از دست داده‌اند.